| CaTaLiNuTzZa_5744 a întrebat:

Pe TPU am vazut cateva intrebari cam jenante puse de alte persoane si din pacate au aces si minori la acele intrebari...Intrebarea mea este:ce inseamna mastubrarea? pentru ca am vazut atatea intrebari si sunt un pic confuza.sadimi pare rau pentru >intrebare:"

Răspuns Câştigător
| spxinsane a răspuns:

Bună,

Masturbarea se poate defini ca o actiune a bărbatului sau a femeii de a-si atinge si manipula organele genitale in scopul producerii de plăcere sexuală. Sfărsitul acestui act este punctul in care persoana respectiva atinge o stare de plăcere foarte intensă, numită orgasm. Lucrul acesta implică eliminarea de lichid seminal in cazul bărbatilor, si atat miscări ale vaginului cat si a altor părti genitale in cazul femeilor. Masturbarea este un act de auto-satisfacere sexuală.

A SE MASTURBA a se autosesiza, a avea manivelă, a o bate la cap, a o ciocăni în vârf, a o da cu capu’ de toți pereții, a da cu mucii de faianță, a da cu sacâz, a-i da în cap lui chelu’ / lui mutu’, a o da pe sub mână, a duce copiii la piscină, a face bătături în palmă, a face laba, a face manivelă / zgudu, a freca gherțoiu’, (d. femei) a-și întărâta ghiocelul, a juca table, a o lua în mână, a o lua la labă, a planta copii, (d. femei) a pune degetul la omidă, a pune faianță, a se uita în ghioc, a o zăpăci.

O zi plăcută

4 răspunsuri:
| Michell_7762 a răspuns:

Auzi ce ar fi sa te duci la parinti si sa ii intrebi ce inseamna! cred ca raspunsul lor va fi mult mai inteligent decat al lui spxinsane, care a demonstrat prin raspunsul lui ca detine un cap cat o galeata si creierul sta foarte lejer.Atunci cand ai o nelamurire legata de sex du-te la sursa sigura (parintii), vei vedea ca raspunsul lor iti va fi de ajutor. Mesaj pentru.cei care nu au ocupatie si raspund in mod needucat " inainte de a raspunde la intrebari, ce ar fi daca v-ati controla un pic vocabularul in cazul in care il aveti ".

| SuperNovaaaaa a răspuns:

@Michell sa isi intrebe parintii? lol, nici eu nu as face astalaughing

| AL3XG0DB0Y a răspuns:

Cati ani ai?laughing dupa aia mai vorbimlaughing

| AlexiaD a răspuns:

Salut!happy
Cum a zis si Alexthebestboy, tu cati ani ai? Nu cred ca esti majora. Eu una cred ca este bine ca minorii sa aiba acces la aceste intrebari, nu mai suntem in preistorie cand sexul era ceva rau.De aici minorii pot invata lucruri care trebuie sa le stie.Insa,din pacate pe site sunt postate prea multe intrebari stupide si fara sens, care ar putea induce in eroare oamenii.
Nu ai deloc motiv sa iti ceri scuze. Ai facut bine ca ai intrebat.Mi se pare o intrebare absolut fireasca.Aceasta nu este o intrebare stupida sau jenanta.Nu esti singura care se intreaba ce inseamna.Vad ca spxinsane te-a lamurit.Si de acum incolo sa nu iti mai fie rusine sa intrebi lucruri de care nu esti foarte sigurahappy