| anonim55555555555 a întrebat:

Pentru voi dragostea are varsta? Care e diferenta de ani maxima care a fostintre voi si partenerul/ partenera voastra

15 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Pentru mine dragostea nu are varsta, atat timp cat exista iubire si intelegere.Nu cred ca varsta, poate sa fie un obstacol atunci cand iubesti cu adevarat o persoana.
Diferenta dintre mine si prietenul meu este de 4 ani happy

| AyU a răspuns:

Parerea mea este ca dragostea are varsta pana la o anumita varsta. am avut prieten si cu 3 ani mai mic, dar diferenta actuala dintre mine si partenerul meu este de 7 ani

| BoOoMbOnik a răspuns:

3 ani

| RAY a răspuns:

Pentru mine dragostea are tarif in banii nu in varsta

| neutrino a răspuns:

Literatura spune ca varsta nu conteaza, dar practica o contrazice. In adolescenta este bine ca baiatul sa nu fie mai mare decat fata mai mult de 3 ani.

| Doub a răspuns:

Da, are.

| drogh a răspuns:

Depinde. Orice are totuşi o limită. Diferenţa este de 6 ani...

| kyliejenner a răspuns:

Am 20 de ani si nu as putea sa fiu cu un baiat mai mare de 23 de ani, dar nici cu unul de 17.
Pentru mine da, are varsta laughing mai ales cand esti asa tanar. Unu de 23 de ani nu are ce face cu una de 14, spre exemplu, poate doar s-o dea in leagan in parc.

| 1DeadMemories a răspuns:

Mie-mi plac baietii mai mici de varsta, intotdeauna mi-au placut, probabil pentru ca pot sa-i manipulez, dar si fizic ma atrag.

| irrumator30 a răspuns:

Nu. Totusi ar avea o limita... 9 ani a fost diferenta intre mine si fosta, si ne-am inteles excelent... ne-m cunoscut cand ea avea 21 iar eu 30.

| lex79 a răspuns:

Depinde de varsta.

daca ai 14 ani, chiar nu e cazul sa iesi cu unul de 34.nu ati avea aceleasi interese.

| Scintilla a răspuns:

Nu are varsta, asta nu inseamna ca as putea sa fiu cu un barbat mai mare si cu 20 de ani ca mine, nu, bineinteles. Diferenta de varsta intre mine si partenerul meu este de 8 ani.

| Ralucaa69 a răspuns:

Nu cred ca dragostea are varsta

| devor a răspuns:

Dragostea nu are varsta.Prietenul meu e mai mare decat mine cu aproape 2 ani si suntem de mult timp impreuna si pentru noi niciodata nu a contat varsta in relatie,conteaza numai iubirea, sinceritatea, increderea, sustinerea si respectul, fidelitatea.
Nu stiu cum e cu cineva de varsta mea si nici nu vreau sa aflu.El e primul si cu el voi ramane.

| Masochistul12 a răspuns:

Prietena mea e mai mare cu 2 ani si ceva ca mine. Dragostea nu are varsta, daca o iubesti nu te gandesti la asta, ma inteleg cu ea mai bine decat cu o fata mai mica ca mine, de obicei astea mici au ifose laughing)