| anonim_4396 a întrebat:

Poate o fată să se detaşeze emoţional de primul băiat cu care s-a culcat dacă a făcut-o pentru. că l-a iubit nebuneşte?

Răspuns Câştigător
| serendipity8300 a răspuns:

Daca l-a iubit atat de mult si a fost si prima ei dragoste e destul de greu sa se distanteze. involuntar, noi fetele cautam trasaturi fizice sau emotionale ale primului pe care l-am iubit in toti baietii cu care vom fi. faptul ca-l viseaza e inconstientul

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Depinde si de tine, foarte mult.
Presupun ca esti intr-o relatie cu ea si te place, asa ca trebuie sa fi mai bun decat celalalt.Altfel,va dura mult.

| marcaurelio a răspuns (pentru greece12):

Treaba e că ea l-a iubit nebuneşte şi le-a fost bine vreun an, apoi lucrurile au inceput sa scârţâie. după încă un an s-au despărţit pentru. că el a rănit-o foarte mult. Acum îl urăşte enorm pentru.toată suferinţa pe care i-a provocat-o, dar ar fi in stare sa se intoarca sa fie cu el, sa-l facă sa se reîndrăgostească de ea şi apoi să-l părăsească pentru. a se răzbuna pe el. încă îl visează aproape în fiecare noapte, deşi sunt despărţiţi de un an şi jumătate.

| greece12 a răspuns (pentru marcaurelio):

Atunci e foarte greu.Relatia lor nu s-a incheiat inca, ura este o alta forma a dragostei si este cel mai sincer sentiment! Are toate sansele sa se reimpace cu el, sa-l faca sa se reindragosteasca de ea si...sa-l ierte! Mintea si sufletul unei femei sunt abisuri de nepatruns, nici ea nu poate sa stie sigur ce vrea, de la o clipa la alta. Asteapta-te la orice!

| serendipity8300 a răspuns (pentru marcaurelio):

Daca l-a iubit atat de mult si a fost si prima ei dragoste e destul de greu sa se distanteze. involuntar, noi fetele cautam trasaturi fizice sau emotionale ale primului pe care l-am iubit in toti baietii cu care vom fi. faptul ca-l viseaza e inconstientul

| Siimooona a răspuns:

Da dar e al naibii de greu.

| Alec a răspuns:

Eu ca baiat cred ca o fata nu poate uita prima iubire

| marcaurelio a răspuns (pentru Alec):

Nu e vorba de a uita, că nici băiatul nu uită prima iubire (dacă a fost iubire!) ci, problema e dacă se poate detaşa emoţional, adică să nu mai ţină la el, să poată să ofere toată dragostea ei altcuiva fără a fi urmărită de dragostea totală şi necondiţionată pe care a oferit-o primului. Îmi dau şi eu seama că poate până la urmă, dar cam cât timp îi ia?

| AmeMiss a răspuns:

Da,poate happy

| ankis a răspuns:

Clar da!