| anonim_4396 a întrebat:

Poti iubi o persoana fara sa o cunosti?

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,nu poti iubi ceva ce nu ai cunoscut e imposibil asa ceva

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să o cunoști trebuie să o iubești. Astea două merg mână în mână.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Fără să-i cunoști caracterul? Sau fără să o cunoști în viața reală?

| Goete a răspuns:

Un da rotund.
De multe ori crezi ca cunosti persoana, dar de fapt nu o cunosti

| Dalmore a răspuns:

Poți să fii atrasă de ea sau să faci o pasiune nebună de moment.

| Digikey a răspuns:

Esti venita de pe alta planeta?

| anonim_4396 explică (pentru Digikey):

Ești raportat.

| Digikey a răspuns (pentru anonim_4396):

Paraciosul,paraciosul,paraciosul!
rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Digikey):

Pârâcioasă.

| Digikey a răspuns (pentru anonim_4396):

Palacioasa.

| anonim_4396 explică (pentru Digikey):

Daca asta te face pe tine sa te simti mai bine imi imaginez ce viata duci si nu pot decat sa te compatimesc. Descarca-te linistit. Sper sa dormi mai bine de acum si sa-ti ridice moralul comentariile astea

| Digikey a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai sarit cu gura mare si cu insulte fara sa cunosti situatia.
Te-ai lasat condusa de emotii.
Si tot tu esti aia sfanta.
Ipocrizie parca se numeste asta.

| CleanHeart a răspuns:

Nu, mai degraba iubim ceva creat de noi, pana nu cunosti persoana bine nu ai cum

| Dorotheea21 a răspuns:

Numai cei care au o imaginatie foarte dezvoltata pot sa iubeasca asa. Exista iubiri rare, neconsumate fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine ca ai dat ignor chiar ma plictisisem de atatea comentarii aiurea. Truth hurts, i know.

| Paul754880338 a răspuns:

Poti iubi inaginea pe care ai creat-o despre persoana respectiva in urma unor presupuneri generate uneori intentionat alteori nu de persoana respectiva. Desi un sentiment placut, dragostea, este mai adevarata si mai intensa cand cunosti persoana, cu defecte si calitati. Dar, chiar si un vis frumos, lasa in urma o amintire placuta.

| Bozgi200 a răspuns:

Se numește atracție fizică, dacă ai norocul ca și caracterul ei sa fie frumos, ești câștigător laughing

| DeeaCarmen a răspuns:

Cred ca se mai pot sa se mai intample lucuri ca aceasta. Dar cred ca nu poti numii acel lucru iubire, ci doar o placere mai mare, mai intensa.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru DeeaCarmen):

Dupa parerea ta cum se numeste sentimentul pe care il simt/nutresc cei care se posterneaza in fata lui Dumnezeu?

| Eteda a răspuns:

Nu poti iubi o persoana pe care nu o cunosti, ori o placi, ori ai o obsesie

| AnonimaSIA a răspuns:

Dragoste la prima vedere.