| urat rau! a întrebat:

Poti ramane insarcinata fara penetrare?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. Daca sperma sau lichidul preejaculator ajung pe vulva, spermatozoizii vor migra in vagin fiindca sunt foarte mobili si de acolo vor ascensiona in uter.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă stă în intrare și ejaculează chiar dacă tu ești virgină, da!
Mare grijă.
Pa, pa.

| Cătălina a răspuns:

Poti. Inafara de cazurile prezentate inaintea mea, cu siguranta ai auzit de inseminare artificiala. Cauta pe net informatii despre aceasta. Oricum, daca nu te referi la asta, iti spun si eu ca insarcinata poti ramane chiar si fara penetrare. Grija mare.

| frumusica80 a răspuns:

Daca spermatozoizii ajung in vagin poti ramane insarcinata (sanse destul de reduse totusi, dar sunt) chiar fiind virgina!
Daca esti in lenjerie intima asta e alta poveste. nu ai de ce sa iti faci probleme.

| mihaela_3649 a răspuns:

Nu ai cum pentru ca e nevoie de sperma. sper sa intelegi mai documenteazate