| Carliiy a întrebat:

Povestea `vietii mele`. Sunt boboaca, si de cand a inceput scoala m-am indragostit de un baiat de a8a love struck. Am mai avut prieteni inainte, dar niciodata nu am fost atat de indragostita.simt ca il iubesc cu toata fiinta mea! Inainte nu prea vorbeam, ne salutam si doar atat, dar de cand a inceput vacanta vorbim pe mess aproape zilnic. E foarte de treaba, chiar daca suntem foarte diferiti. El e rocker...ma rog sunt multe de zis.De ieri, el are o prietena Am ramas `wow` cand am vazut. Dar fata aia nici macar nu e din orasul nostrue de departe dar cica va veni aici peste 2 saptamani.Nu pentru totdeauna, ca e clar ca nu o vor lasa parinti.Eu de ieri nu mai am chef de nimic, nici nu am mai vorbit cu el adica nu m-am mai bagat in seama, nu nimic, simt ca traiesc intr-o lume care practic s-a prabusit.Stiu ca nu o sa fiu cu el vreodata, dar il iubesc. El e foarte frumos, si actuala lui prietena la fel chiar daca e o emoista care la prima vedere pare cretina laughing e simpatica trebuie sa recunosc.Nu stiu, nu-mi pot schimba fizicul ca sa-i fiu pe plac.Desi sunt frumoasa, dar nu cum vrea el, adica nu sunt genul ala ca si rockerii... Ceva idei? Apreciez:*Si cum as putea sa ma schimb(la fizic vorbind) daca aveti ideilaughingstraight face pentru ca pe dinauntru sunt sigura ca am mai multa minte ca eabig grin.

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Nuuu nu, sa nu te schimbi! Sa ramai aceeasi fata plina de calitati, de viata, sensibila...si vei vedea ca viata iti va rezerva multe momente deosebite! Poate ca nu a vazut cat esti de deoasebita, dar nu e bai, sigur nu te merita, vei vedea ca va apare si baiatul care sa te iubeasca si sa te aprecieze! Multa bafta!

| ssssssfdsgfser a răspuns:

Daca vrei sfaturi legate de emo add beep. 4everbatting eyelashes. Emonache jr hereesmug

| RozulInvingeNegrul a răspuns:

Drăguţa mea, ştiu cum e să iţi vezi marea dragoste cu altă fată,poate mai bine ca oricine! Şi da,ai dreptate,nu va fi cu ea mereu,dar nu trebuie să iţi doreşti sa se despartă,poate si ea îl iubeşte cu adevărat!
Nu trebuie să gândeşti aşa,că "vaaaaai nu voi fi cu el NICIODATA" pentru că totul este posibil în DRAGOSTE SI RĂZBOI şi ştii de " nu spune NICIODATĂ niciodată ".
De ce să te schimbi la aspectul fizic? Crezi că te va ajuta cu ceva? rămâi cum eşti, trebuie să te placă pe tine nu imaginea falsă! El vrea fete "rock"? Să rămână cu satanistele!
Nu ştiu ce crezi, dar eu aşa gândesc!
Timpul le face pe toate.Ai răbdare. :*

| 192837 a răspuns:

Nu gandi negativ! Gandeste-te in permanenta ca totul va fi bine! Noi visam la "marea dragoste " pe care cu siguranta nu am intalnit-o inca dar intr-adevar,sentimentul de iubire te face sa plutesti. Iti e greu ca e cu alta,cand ai auzit vestea parca ti-a cazut cerul in cap dar toate trec. si daca el chiar tine la tine cu adevarat,o sa te caute. Poate si el te iubeste,dar cum tu nu i`ai spus nimic,s-a gandit ca nu simti nimic pentru el. Fizicul sa nu ti-l schimbi pentru nimic in lume,fiindca cine te place cu adevarat,te place asa cum esti! cu defecte(ca orice om) si cu partile tale bune, pe care cu siguranta altii le adora, iar el nu le-a observat inca. ai gija de tine:*:*:* sper ca te-am ajutat!

| lov13 a răspuns:

Orice ai face nu te schimba pentru nimeni.cine te iubeste sau te place te accepta asa cum esti.ink sunteti mici.nu ar trebui sa te gnd la atata iubire.o sa gasesti multi baieti de care o sa te indragostesti.si o sa sp k el e baiatul potrivit.dar azi vn maine pleaca...eu sp sa iti traiesti viata k ink esti tanara si sa nu mai suferi k ai tp pentru asta.pana la urma o sa apara cineva care o sa te iubeasca asa cum meriti si sa te acc asa cum estibig grin