| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu este frustrat sexual sau ceva de genu, este virgin si de cand este impreuna cu mine simte nevoia sa se masturbeze zilnic, dar asta nu e indeajuns, deoarece masturbarea spune el ca este doar o chestie temporara si ineficienta, el vrea sa facem sex. A spus ca nu mai poate suporta si vrea sa o faca cu mine neaparat dar si eu sunt virgina dar eu nu vreau. Ce as putea sa fac?

18 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Hai ma si l-ai crezut? Crezi ca nu mai suporta, hai sa fim seriosi asta nu este o nevoie, este o chestie de placere. Tu daca nu vrei atunci nu faci, daca i place bine daca nu atunci poate sa se desparta de tine, altceva nu are ce sa faca. Mai sunt multi baieti in lumea asta care nu au vreo problema cu sexul.

| anonim_4396 explică (pentru CristiB93):

El chiar ma iubeste si eu i-am zis ca daca moare sa se duca la niste curve sa ii treaca ca eu cu el nu o sa fac nimic si a zis ca nu poate sa se duca, ca nu simte nevoia sa se duca la altele ca el vrea doar cu mine si cu mine ramane. I s-a pus asa, adica un om care nu mai poate rezista pleaca la altele dar el nu e genu, e genu fidel si de aia ma streseaza sa o facem ca nah.

| Oana92 a răspuns:

Clar e un frustrat...dar nu a dat bine definitia.

Lasa-l pentru ca nu te respecta si nu tine cont de nevoile tale...

| Miky1 a răspuns:

Fu.e-l tare, binenteles happy

| Alison95 a răspuns:

Cati ani aveti? gaseste-ti altul

| anonim_4396 explică (pentru Alison95):

17 ani avem amandoi

| GutuvanMorgan a răspuns:

Daca nu vrei sa faci sex, da-i papucii. Daca dupa ce-o faceti, si din cate-mi zici tu nu esti prea fericita s-o faci...inca... constati ca nu sunteti compatibili, e mai rau (poti considera incompatibilitate, cand baietii sunt mai activi sexual, hyper, iar fetele o dau din colt in colt, evita, etc etc)

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei4g a răspuns:

Tu cred ca-l vezi mai mult ca pe un frate/prieten decat iubit. El la 17 ani are hormonii la maxim, e ca un armasar in calduri. Daca tu nu simti ca vrei s o faci, lasa-l. O sa se duca el sa se racoreasca si viata merge inintelaughing

| anonim_4396 explică (pentru Andrei4g):

Eu l-am trimis la curve de zeci de ori dar de fiecare data s-a enervat si a spus ca niciodata nu o sa se duca si sa nu il mai stresez cu asta ca el tot cu mine vrea sa o faca. Iar eu nu vreau sa il las ca il iubesc.

| Alison95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu ai mai fi continuat relatia cu el daca s.ar fi dus la curve? de unde sti ca nu s.a dus dar n.au vrut alea?

| anonim_4396 explică (pentru Alison95):

Stiu ca nu s-a dus pentru ca mi-ar fi spus, cum am mai spus noi doi avem o relatie foarte diferita fata de alte cupluri...ne spunem orice. ABSOLUT ORICE si nu nesuparam unul pe altul, iar el din punctul meu de vedere tine mai mult la mine decat tin eu la ellaughing.

| CEl8oo a răspuns:

Ori o faci tu cu el, ori el singur se va duce la alta si nu cred sa ai placerea cind vei auzi ca s-a dus la alta, asa ca mai bine fa-o cu el

| Lupulalbastru a răspuns:

Omul are nevoie de anumite nevoi iar aici intra si cele de natura sexuala! Iar pana la urma, toata lumea face asta...de la animale pana la organe mircroscopice, deci nu vad unde e motivul pentru care nu vrei sa intreti relatii sexuale cu el.(daca esti la o varsta frageda atunci iti recomand si eu sa-i ti pofta in cui pana mai cresti).

| anonim_4396 explică (pentru Lupulalbastru):

Am 17 ani si el tot 17 ani are, numai ca eu sunt genu de persoana care nici in mama nu are incredere, iar el pentru mine e ca un frate, prieten si iubit in acelasi timp, dar tot nu am incredere.

| YumikoItsMyName a răspuns:

Daca tine la tine, va astepta sa fii pregatita si nu te va obliga. Daca el vrea asta inseamna ca nu dragoste cauta din partea ta. Si nu il crede ca a inceput sa se masturbeze doar de cand e cu tine, fi sigura ca si inainte, acum are o scuza sa te bage in pat. Fa ce crezi tu ca e mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru YumikoItsMyName):

El e genu de om serios si suntem ca fratii mai mult chiar daca suntem iubiti. Ne spunem unul altuia absolut orice si foarte sincer, si il cred cand imi spune ca se masturbeaza foarte des de cand sta cu mine, si inainte se masturba dar acum zice el ca o face dublu poate triplu.

| AngelOfMoon a răspuns:

Daca ti la el si il iubeti cu adevarat fai pe plac sa se linisteasca o data.
Dar mai am un sfat Fa cum crezi tu ce e mai bine.