| Denisa a întrebat:

Problema mea este cu un baiat...imi place mult de el...pare baiatul perfect:frumos, destept, fara viciietc. Ma inteleg foarte bine pe net cu el, vorbim ore intregi. Imi spune des ca ma iubeste, ca ma adora, imi face complimente, totul frumos insa. el si cu mine fiind la acelasi liceu, chiar in aceeasi clasa nu vb cu mine nimic. Se uita la mine cu dragoste, se vede in ochii lui, imi zambeste, dar de vorbit: nimic. Mereu avem aceeasi discutie, il intreb de ce nu vb cu mine: Cand ma uit la ochii tai aia frumosi(mereu zice kami adora culoarea ochilor albasti) ma pierd; sau: tot timpul vreau sa vin la tine dar cand pornesc si vad ca te uiti la mine ma rusinez si mereu adauga la sfarsit :dar te iubesc. Eu nu mai inteleg nimic! mereu ii zic ca, daca nu ma place/iubeste sa'mi zica ca sa nu'mi fac sperante. Am mai iubit o data, daca se poate spune iubit, si nu vreau ca sa ma indragostesc de el iar apoi sa aflu ca m-am indragostit pe mess si ca nah.in realitate nu se poate. Oare ma iubeste? sa-l cred? el imi zice ca ma iubeste, pe moment il cred, dar cand ma gandesc ca el e -rusinos-si nu vb cu mine ma enervez la culme si nu vb cu el pe mess, iar at imi da mj dupa mj si isi cere iertare spunand mereu acelasi -maine vb cu tine-sad

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

El este foarte timid. La scoala nu vorbeste cu tine pentru ca ii este rusine si nu vrea sa fie luat la misto de ceilalti. Crede-ma ca tine la tine. Incearca sa faci tu mai multe pentru voi. Cauta sa il faci sa nu mai fie asa temator. Petrece pauzele cu el, vorbiti cat se poate mai izolati de restul. Sunt sigur ca daca nu spune unele lucruri e pentru ca e ingrijorat de comentariile celorlalti. Incearca sa preiei tu initiativa. Nu iti va parea rau. Ar fi pacat sa nu actionati si sa ti-l sufle o pustoaica mai indrazneata.

5 răspunsuri:
| lumylumy a răspuns:

Poi cum ati spune te iubesc si nu te baga in seama la scoala? Daca spui ca este timid asa o fi, dar atunci ia u initiativa si in pauza in clasa, du_te si vb cu el ca nu faci un lucru rau! te duci frumos il ei in brate si il saruti! ca poate termini anul si el nu vb cu tine la scoala! bafta! pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu poti intelege ca este timid si poate ii este si teama sa nu il ironizeze colegii? Daca vorbiti pe mess si va intalniti in oras nu ajunge? Incearca sa te gandesti ca o relatie este mai frumoasa un pic tainuita decat sa va stie toti; baietii il ironizeaza, fetele vor intra in competitie cu tine. Iti spune ca te iubeste, inseamna ceva, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga lollipop... daca chiar te-ar iubi ar vb cu tine da. asa mi se pare mie ca e genul de baiat care se da la toata fetele mai bine da-i pace dacat la urma sa suferi...nu ar avea rost

| tysk a răspuns:

Eu cred ca ii plc d tine dar ii e rusine sa vb cu tine pentru ca este timid

| natyk a răspuns:

Pai tu cautati alt baiat