| anonim_4396 a întrebat:

Revin cu aceeași întrebare si am nevoie de mai multe păreri,am avut un contact sexual in octombrie, după acel contact am luat pastila de a 2 a zi(nu cred ca eram în perioada fertila), dupa o sapt mi-a venit menstruatia vreo 6 zile destul de abundenta,am mai avut un contact sexual protejat in noiembrie înainte să imi vina menstruatia, care si ea a durat 4-5 zile si primele 2 zile era abundenta, am 5 teste de sarcină negative dar încă nu sunt sigura ca nu exista sarcină, simt cum ma îngraș si se observă la abdomen(nu am alte simptome)

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul IMPOSIBIL ca in acest moment sa poata sa existe in uterul tau chiar si o sarcina PUR IPOTETICA. Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci intrebarea ta este despre sarcina? Dar este clar ca nu se pune vorba despre asa ceva.

| Teo29 a răspuns:

Pastila provoaca aceste reactii ale menstruatiei
faceti-o doar protejat pe viitor

| Roberrt21 a răspuns:

Nu esti însărcinată. Stai linistită, daca rămâneai însărcinată în luna octombrie sau noiembrie, acele teste ti-ar fi dat un rezultat pozitiv, mai ales daca ultimul l-ai fi facut in aceasta luna. O seara buna!

| anarosca78 a răspuns (pentru Roberrt21):

Si luna asta mi-a venit menstruatia.laughingda ultimul test l-am facut peste zi, oare nu afecteaza cu nimic? era fildas ce il puteam face in orice moment al zilei si la 8 săptămâni am auzit ca daca exista hormon de sarcina se detectează in orice moment al zilei

| Roberrt21 a răspuns (pentru anarosca78):

Au trecut 2 luni de când ai pomenit de primul contact, în acest timp daca erai însărcinată, testele iti arătau pozitiv.

| Anonim2002222 a răspuns:

Nu esti gravida stai linistita ca tu sa fii gravida trebuie ca baiatul sa ejaculeze in interiorul vaginului si sa fii in perioada de feritilitate altfel este imposibil si legat de "simt cum ma îngraș" este un efect al creierului tau care iti joaca feste stai linistita nu ai nimic si mai ales pentru ca ti-a venit ciclul si da se poate sa existe "ciclu peste sarcina" dar este cu totul diferit
Dureaza 1-2 zile este in cantități mici si este de o culoare maronie brun roșcat
Din Moment ce ciclul ti-a venit 4-5 zile cu o culoare normala si o cantitate normala nu trebuie sa iti faci griji
Multa sanatate