| Sanzianaionela20 a întrebat:

Riscul sa rămâi însărcinată in timpul menstruatiei este mai mare?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic, in zilele in care se produce sangerarea menstruala, chiar daca spermatozoizii ar reusi ca totusi cumva sa treaca din vagin in uter, sunt inglobati in continutul amestecului de sange menstrual si alte tesuturi si sunt antrenati in fluxul sangvin care ii ''matura'' si elimina prin menstruatia care se scurge din vagin. Se apreciaza ca d.p.d.v. atat teoretic cat si practic este aproape in totalitate imposibil sa se poata forma o sarcina in urma unui act sexual terminat cu ejacularea spermei in vagin, care a fost intretinut in zilele in care se produce sangerarea menstruala. Sanatate!

| Sanzianaionela20 explică (pentru corbulalbrosu):

Vă mulțumesc, mereu sunteți de ajutor.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai cam lipsit de la orele de biologie nu?

| Emilian65 a răspuns:

Nu este mare.

| Edyy5555 a răspuns:

Exista un mic risc sa murdaresti partenerul de sex si sa miroase urat de tot dar daca iti place duhoarea si dis omfortul dai bice