| anonim_4396 a întrebat:

S-ar insura cineva cu mine daca sunt virgina?

Nu vreau raspunsuri genbig grinaca te iubeste cu adevarat o va face(pentru ca stiu ca nu e asa)

Spuneti-mi realitatea..In ziua de azi mai exista barbati care s-ar casatori cu o fata fara sa o intrebe daca vrea sa faca sex cu el? Sa fim seriosi. Daca barbatul nu va face asta oare fata de ce sa ramana virgina daca nu o va lua nimeni asa?

Răspuns Câştigător
| Leon a răspuns:

Cred ca e vorba de principiu, adica probabil sexul pentru tine e confirmarea absoluta a dragostei fata d eu persoana. O fata virgina nu stie sa fie femeie inca, adica nu stie sa seduca, si asta s-ar putea sa produca un mare 'handicap' in relatie, chiar daca pentru inceput toate ar parea 'minunat'.
Cred ca orice barbat isi doreste o femeie virgina, repet, absolut ORICE barbat la un anumit moment din viata isi va dori o femeie neatinsa si va face totul pentru a se apropia de ea daca o va intalni.
Numai ca in multe cazuri se pare ca e doar o simpla curiozitate, delicatetea si inocenta unei virgine a refer.
Eu cred ca daca un om are caracter, are o identitate ferm sustinuta de principiile si valorile cu care a fost crescut, sau alte principii dobandite de-alungul experientei, un om cu capacitatea de a intelege sensul vietii, unul destul de matur sa inteleaga ca familia e cel mai important lucru, unul care sa aiba spiritul sacrificiului si sa aiba curaj, unul care nu 'eschiveaza' la orice problema sau unul care nu trateaza cu indiferenta viata de cuplu.
Pe scurt unul care sa iti inteleaga caracterul si sa iti respecte identitatea si care sa astepte sa faca pasul asta dupa casatorie.
Eu cred ca mai exista astfel de barbati, si nu vb de mine ca nu imi fac reclama la matrimoniale aici, dar iti pot confirma sigur ca sunt.
Eu sunt doar unul dintre bastarzii care inca mai cred ca sotia ideala e femeia virgina. Si de altfel ma gandesc ca intrebarea ta nu e personala, dar iti pot spune ca as fi in stare sa ii fac statuie sotiei daca as sti ca e virgina.
Ce poate o femeie sa ofere unui barbat mai mult de atat, pe bune?
De ce sa ramana o virgina... virgina?
Pai din principiu, daca asta simte ca o face unica in felul ei, asta o face sa fie o femeie, ii da respect, onoare, atunci nu vad care e problema.
Important e sa nu generalizezi, va veni si momentul tau, va trebui doar sa il recunosti.
Poate 'scenariul' pe care ti l-am expus o sa iti mai alunge din 'framantarile' tale solitare.

| anonim_4396 explică (pentru Leon):

Bravo! M-a uimit enorm de mult modul tau de gandire... ENORMl:X

24 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Realitatea e dura si trebuie s-o iei ca atare.Care barbat doreste ca in noaptea nuntii sa pateze cearsaful cu sange?! Dar poate ai noroc sa nu ti se rupa atuncea.
Oricum tovarasii mei cand aud o fata virgina de 17+ deja pleaca de langa ele ca nu vor sa se incurce cu o fata doar ca sa primeasca ceva ce ar putea da alta foarte usor si s-o si iubeasca.
Eu unul nu as vrea o fata virgina ca am vazut ca ele dau cele mai mari batai de cap:intarzierea ciclului menstrual, dureri de burta etc si nu vreau sa stau intr-o tensiune imensa.
Asta e realitatea din punctul meu de vedere.

| Lucian_Vasilescu_1988 a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Ai dreptate, dar doar pe jumătate. Gândește-te puțin, dacă o să te însori cu una care și-a pierdut virginitatea pe la 17 ani o să te macine pentru toata viața gândurile:OARE CÂȚI AU FOST ÎNAINTE DE MINE? OARE ERAU MAI BUNI CA MINE?

| Sara2 a răspuns:

Crede-ma ca da s-ar insura si te va astepta pana la casatorie si va fi mandru
de regula baietii le preseaza pe fete ca si asa nu sunt virgine, ce rost are sa astepte 100 ani, dar daca situatia ar sta ca in cazul tau, s-ar schimba povestea

Răspuns utilizator avertizat
| FrozEenSoul a răspuns:

LOL, Dar ce are ma daca e virgina? Are ciuma ce naibii? A si apropo, nu totul se rezuma la SEX! Ar fi fain sa ma casatoresc cu o virgina, as sti eu ca, nu ar fi facut-o cu toti cretinii... Bafta si succes!

| DeeaMarry a răspuns:

Eu cred ca ORICE barbat si-ar dori sa se insoare cu o virgina, sa stie ca el e primul in viata ei. Problema e ca in ziua de azi gasesti foarte rar o virgina. Deci barbatii ar vrea, dar nu au de unde!
Mi se pare totusi cat se poate de normal sa nu astepti pana dupa casatorie. Din moment ce va iubiti si sunteti sigura ca vreti sa ramaneti impreuna, nu vad de ce ar trebui sa se intample neaparat dupa. Plus ca s-ar putea sa ai parte de surprize neplacute, deci e mai bine sa aflii inainte.

| iralu a răspuns:

Pai probabil ca ar exista discutia asta, e normalbatting eyelashes. e ft ok din partea ta ca inca mai esti, dar da sunt rari cei care ar face asta. intr-un fel e ok sa faci sex inainte de casatorie deoarece exista multe divorturi pe baza motivului ca nu sunt compatibili in pat...deci e folositor...cumvalaughing desi sunt putini cei care ar face asa ceva (asta e realitatea) sunt sigura ca mai exista cativabatting eyelashes

| AlecsOne a răspuns:

Dc ti-ai propus sa mori virgina laughing?

| DomnulZ a răspuns:

Da, foarte mulţi bărbaţi îşi doresc acest lucru! Pentru mine acest lucru reprezintă una din cele mai arzătoare dorinţe... păcat că în ziua de astăzi, foarte puţine femei şi fete mai ştiu să se preţuiească.

Virginitatea e un dar. Un dar unic şi nepreţuit al femeii, pe care ODATĂ ŞI NUMAI ODATĂ îl poate oferi. Cu atât mai preţioasă e virginitatea, cu cât în ziua de astăzi aproape că nu se mai găseşte...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca spuneti asta..atunci unde sunt ei?
Eu am fost crescuta cu ideea ca trebuie sa ma casatoresc virgina... dar acum ca am mai crescut si ma mai gandesc un pic mai bine..cine ma va lua fara sa o faca cu mine?

| Cosmotel a răspuns:

Poate doar intr-o religie cu reguli mai stricte.

| DyaLove a răspuns:

Da mai exista, mai rar ce`i drept.

| stelyii a răspuns:

Multe sunt virgine. dar fac altfel de prostioare :p si asa incearca sa pacaleasca, pe unul pe altul, depinde cum le convine, am auzit multe povesti de astea.

Cred ca sexul te apropie sau te ajuta sa cunosti mai bine persoana respectiva, si asa ajungi sa vezi daca va potriviti sau nu, dar bineinteles ca nu totul se bazeaza pe sex. Eu acum cativa ani, gandeam ca trebuie sa cunosti pers respectiva mai mult timp si de abia apoi sa faci pasul asta.Insa acum sunt de parere ca nu conteaza dupa cat timp o faci, ci conteaza persoanele respective si ce isi doresc cu adevarat.

Cred ca majoritatea barbatiilor vor virgine si le apreciaza mai mult,(dar sa stii ca daca ai un comportament urat, o educatie proasta si o personalitate aiurea, virginatatea nu mai e cine stie pentru ei) dar nu cred ca ar cere-o de nevasta si abia pe urma ar face dragoste.Eu una nu as fi de acord cu asta. Daca baiatul are vreo boala sau na..este impotent, ce va mai face fata daca deja s-au casatorit? vezi conteaza mai multe..si sexul este foarte important intr-o relatie, dar si pentru sanatate si pentru a ne reproduce.De aceea trebuie sa cunosti mai multe inainte de a te casatorii, parerea mea.

| Annya206 a răspuns:

Cu siguranta mai exista si trebuie apreciati. Sincer, nu trebuie sa-ti faci griji in privinta virginitati, decat sa te culci cu primul fraier mai bine de pastrezi pentru o persoana care merita.

| ExtremaZilei2 a răspuns:

Da.Pentru ca va fi bucuros ca va fi primul din viata ta.

| Regionalul20 a răspuns:

Da eu unul m-as casatori daca o iubesc pe fata respectivahappy

| AndreiRila21 a răspuns:

Mai sa stii si tu ca multi baieti apreciaza lucru asta la o fata!happy Mai ales o fata care se pastreaza pentru cineva care merita! .....Eu unu as fi incantat sa ma insor cu o tipa virgina! sa mai arate si bine si sa si gandeasca. Nu conteaza asta! conteaza sa nu ai o istorie neplacuta in urma ta! in sensu sa fi facut sex cu multi baieti! Atuncea daca barbatul afla! s-ar putea sa nu-i convina treaba asta sau sa-ti readuca aminte la fiecare cearta intre voi de ce ai facut tu in urma! happy

| illegal89 a răspuns:

Exista, dar pe cale de disparitie

| cocomero a răspuns:

Sotul ar trebui sa se mindreasca cu asa sotie, care sa tinut pentru el virgina

| wewe13 a răspuns:

Eu consider ca orice barbat s-ar mandri cu o sotie care a fost virgina, pentru ca peste ani cand vor exista certurile iti va putea reprosa o mie si unu de lucuri dar nu ca ai fost o c..va inainte de el, si eu sunt virgina si ma mandresc cu asta, nu e o rusine, din contra, bafta si pupicii :*:*:*:*:*

| alysa_5403 a răspuns:

Normal ca mai exista asa ceva! sunt multi care prefera virginele stiid k au fost si vor fi doar ale lor!

| Cosmin1991 a răspuns:

Sincer exista si eu sunt unul din ei.
Si eu unul as vrea sa ma insor cu o fata virgina.

| Lucian_Vasilescu_1988 a răspuns:

Pentru cei care s-au căsătorit cu o fată care nu mai era virgină toată viața lor o să-i frământe întrebarea:OARE CEL DINAINTEA MEA ERA MAI BUN CA MINE? Așa că, Virginitatea a fost și va rămâne în ciuda vremurilor de azi cea mai mare cinste a unei fete care se dăruiește unui singur bărbat pentru toată viața.