| chiftelutacrocanta a întrebat:

Sa presupunem ca un barbat si o femeie isi propun sa stea mereu dezbracati in casa lor. Pofta sexuala dintre ei va creste sau se va diminua?

18 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa mai fie acelasi impact, se obisnuiesc, insa banuiesc ca atunci cand vine vorba de acele momente importante cand trebuie "sa se dea randament", vor stii cum sa se stimuleze reciproc cu un preludiu (sa amintesc faptul ca animalele nu umbla imbracate in natura, dar au momente cand o iau razna?).
Pe de alta parte, un barbat si o femeie nu pot sta 24 din 24, 7 zile din 7 sa-si admire trupurile, mai au si alte lucruri de facut, vor apare fel si fel de situatii care sa-i stimuleze sau probleme care sa le taie pofta sex.

| RAY a răspuns:

La inceput vor face sex mult mai mult, pana la urma creierul se cam satura de acelasi chestie si vrea ceva nou practic devine dependent de accea placere, la fel si daca consumi heroina tot mai mare doza pentru ca sa nu se adapteze corpul de acel efect

| corbulalbrosu a răspuns:

Cu timpul se va diminua pana spre disparitie. Intervine obisnuinta, rutina, scade excitatia si concomitent atractia sexuala. Totusi ai putea experimenta pentru a te convinge. Bafta!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Va ramane aceeasi zic eu.

| WaterDrop a răspuns:

Cam greu sa ia masa cu o erectie permanenta.

| darrio2007 a răspuns (pentru WaterDrop):

Gresit.

| Roxin a răspuns (pentru darrio2007):

Tu mananci in timp ce ai o erectie? Interesant. Nu as vrea detalii.

| darrio2007 a răspuns (pentru Roxin):

Cred ca nu ai inteles ce am vrut sa spun.Nu inseamna ca daca stai dezbracat prin casa vei avea erectie 24/24 ore. Sa stii ca dauneaza organismului. Indiferent cu cine esti in casa.Sotie sau cel mai tare fotomodel din lume.Numai niste incepatori in ale sexului ar face asta.Dar cu timpul nu va mai fi la fel de interesant ca la inceput nici pentru ei.Sexul implica trairi intense dar de scurta durata.

| darrio2007 a răspuns (pentru Roxin):

P.S. Ti-am dat si detalii.Fie ca le accepti sau nu.

| Roxin a răspuns (pentru darrio2007):

laughing Ma refeream la alte detalii. Nu de alta, dar ar fi fost ciudat(da, sunt un homofob dintre cei mai rai).
ASta spuneam si eu mai sus, doar la inceput si cu siguranta nu 24 de ore. Vor fi momente si momente probabil, dar e un stimul destul de puternic.

| darrio2007 a răspuns (pentru Roxin):

La stimul sunt de acord cu tine.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Parerea mea este ca va creste pofta sexuala poti ceda usor si o sa vrei sa faci din ce in ce mai des pana cand cand nu vei rezista fara o noapte de amor.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Sincer, eu am aceeasi atractie pentru aceeasi femeie chiar daca o cunosc de cativa ani buni. si locuiesc si impreuna cu ea. Nu s a diminuat deloc "pofta sexuala". Probabil ca daca in mintea ta se va forma ideea ca ea e cea mai buna femeie pentru tine si cea mai atragatoare nu va scadea nimiclaughing) dar depinde si de fiecare barbat. Dar depinde si cum aratalaughing.

| Roxin a răspuns:

Buna!

Cum spunea si corbul, se diminueaza in final din cauza obisnuintei. Devine ceva normal, asa functionam noi. As putea sa dau zeci de exemple. In prima faza, o sa fie urme de melc peste tot.

Incearca, vezi ce iese.

Succes!

| AIeXxX a răspuns:

La inceput va creste mult, dupa un timp se va diminua.

| Negoiu a răspuns:

Normal că se va diminua, e la mintea cocoşului, cei prea mult strică! Chiar şi masa să o ia goi, cum am mai citit prin romane? Mi-ar fi silă, dar fiecare în casa lui face ce-i place...

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Pofta nu se schimba. Daca nu exista, nu va apărea. Daca ea exista, nu va dispărea.
Pot fi doar mai multe ocazii de sex!

| Demeister a răspuns:

De acord cu WaterDrop!