| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU am 18 ani si am o prietena de 1 an si jumatate am facut dragoste (sex)si am probleme cu ejacularea preorce tin sa mentionez ca o fac de mult timp. dati-mi un sfat sau ziceti-mi daca e bine sa iau pastile de mentinerea ejacularii vreau raspunsuri serioase

4 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Deocamdata nu ai experienta mult si este de inteles ca ai ejaculare precoce si sper ca si prietena ta sa inteleaga.
Dar daca vrei sa scapi de problema aceasta fa exact ceea ce ziceRedGuy in afara de faza cu imbatatu, pentru ca iti amorteste si simturile sexuale si nu ai sa mai simti aceeasi placere ca atuncea cand esti treaz. Mult succes iti doresc!

| RedGuy a răspuns:

Sunt 3 lucruri care te fac sa nu ejaculezi repede.
1. Te masturbezi inainte de actul sexual si ejaculezi.
2.Bei alcool sa te ametesti.
3.Munca fizica timp de 4 ore incat sa obosesti foarte mult.
Nu iti recomand ultimele doua dar eu doar ti-am zis cum nu ai sa ejaculezi prea repede. Exista niste exercitii dar nu stiu cat de adevarate sunt.In ceea ce priveste pastilele, nu ti-asi recomanda.

| freebiker a răspuns:

Poti sa o faci a doua oara...

| Marshall01 a răspuns:

Incearca exercitiile Kegel, ajuta! Cauta pe google.