| Qwertyuop2389 a întrebat:

Cateodata ma simt ciudat și nu stiu ce poate fi, care este motivul pentru care se intampla acest lucru, dacă va trece vreodata, și asa mai departe.

Eu mereu am fost o persoana care sa iasa cu prietenii, sa se distreze, ba chiar mi-am facut foarte multi prieteni pe parcursul a 17 ani de viata.Ideea e ca intr o zi mi am lăsat încrederea in mâinile unei persoane care nu merita, iar acum am ajuns in situația in care sa nu mai am încredere in nimeni.Nu e vorba ca ii duc dorul acelei persoane, ba din contra, sper sa nu o mai vad niciodata.In fine a fost instant karma,dupa o zi de la despărțire, i-a murit prietena de cancer.

In fine, ideea e ca am inceput sa mi formez o ideea foarte proasta despre toti.Ii consider pe toti niște frustrați invidioși și lăudăroși,asta chiar fiind și adevarul,lucru care ma deranjează cel mai tare. Apoi de fiecare data când ies pe afara cu niște prieteni și vad cât de șmecheri se dau unii și cum se iau la cearta cateodata, parca îmi pare rau, ma simt de ****,nu stiu de ce ma simt eu,pana acum nu m-am simțit niciodata asa in privința acestui lucru.

Ba chiar cand ma mai duc cu alți prieteni pe afara, ma simt de parca n as fi băgat in seama, și ca lumii nu i pasa de mine.

Sa nu mai Zic de faptul ca mi-am facut o impresie super de **** de fete, cu toate ca nu e vina lor.

Ce pot sa fac sa îmi revin la normal, și sa devin tipul acela care mereu vorbea cu toti, nu l interesa niciodata părerea celorlalți? Cu alte cuvinte, cum pot eu sa fiu la fel?

Dau FUNDA big grin

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. De cat timp esti in starea asta? De cand te ai despărtit de persoana respectivă?

| Qwertyuop2389 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu stiu, ca am tot avut stări nasoale, dar cam de atunci cred ca e asa.Nu stiu acum dacă sunt și alte motive la mijloc, cum ar fi ca sunt foarte stresat la scoala și mi e frica de fiecare data când am mate sau romana, dar vreau sa starea asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Qwertyuop2389):

Pai de ce te stresezi cu scoala? Nu te descurci la mate? In ce clasa esti? Si in legatura cu relatia pe care ai avut o...ce s-a intamplat? Cu ce te a dezamăgit atat de tare de ai ajuns in situatia asta?

| Qwertyuop2389 explică (pentru anonim_4396):

Ma descurc, doar ca in a 10 a am rămas corigent la mate și de atunci cumva mi-a rămas frica asta, iar la romana aia are boala pe mine și vrea sa ma lase corigent.
Iar cât despre relatie, ei bine mi-a placut demult de fata respectiva, dinainte sa stau cu ea.De fiecare data vorbeam frumos, dupa care o apuca damblaua și imi arunca cu jigniri reproșuri.Pana am zis ca intr o zi sa ii dau o șansa ca poate era și vina mea, iar când am stat cu ea eram super fericit, gen in prima seara nici n am putut dormi din cauza ca eram prea fericit și de-abia așteptăm sa vb cu ea ziua următoare.Peste 4 zile a zis ca vrea sa ne despărțim.Am fost suparat și n am inteles de ce.De fiecare data îmi spunea un motiv diferit,ba odata ca sunt prea imatur, ceea ce nu e adevarat, am doar simtul umorului dezvoltat, ba odata ca i au zis niște prieteni de ai care nu ma cunoșteau ca sa se despartă de mine, ba nu mai stiu ce...
Și am fost super trist, iar de atunci mi am pierdut orice interes asupra oricărui lucru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Qwertyuop2389):

Am inteles. Sa stii ca nu e un capat de lume. Ai tot timpul inainte pentru a trece prin noi experiente. Daca ai ramas corgent o data, asta nu inseamna ca si de data asta va fi la fel. S-a intamplat, nu e ceva ce nu poti sa repari. Nu te mai stresa aiurea si cu fetele... abia esti la inceput, nu trebuie sa generalizezi....nu a fost sa fie, vei gasi o persoana potrivita pentru tine atunci cand va fi cazul. E normal, ai indragit o, e de inteles treci printr o perioada din aia in care ai impresia ca nu iti merge nimic, asa i? Gaseste o activitate pe placul tau, nu te inchide in tine si iti poti schmba si anturajul daca nu te simti in largul tau alaturi de asa zisii prieteni.

| Qwertyuop2389 explică (pentru anonim_4396):

Pai asta e și treaba, ca eu am iesit ceva timp cu prietenii mei, pana acum nu a fost nicio problema, dar in ultima perioada au inceput sa ma enerveze fazele astea.Iar cât despre anturaj, am posibilități, dar parca nu ma simt in largul meu, parca îmi e dor de vechiul anturaj..nuj ce sa fac...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Qwertyuop2389):

Pai asta spuneam...se vede ca in actualul anturaj nu iti e ok. Iti poti face cunoștințe noi, ca prieteni in adevaratul sens al cuvântului e mai greu.