| ciprianjurje a întrebat:

de o saptamana a inceput liceul si deja sunt destul de popular pe acolo, ma inteleg bine si cu baietii si cu fetele(care sunt 22 si noi, baietii doar 9). Oricum de vreo 3-4 zile m-am imprietenit mai bine cu o fata,adica iesim in pauze in curte,suau tot in pauze sta la mine la banca, mergem impreuna acasa si la scoala, etc.Incep sa cred ca ma place mai ales pentru ca mereu imi umbla prin par, ma gadila, +ca ieri cand stateam cu mai multi colegi pe banca(inclusiv ea) imi spunea chestii de genul: acum am observat ca ai ochi albastrii, mi-asi fi dorit sa am ochii albastrii pentru ca sunt draguti. ba chiar mi-a spus ca sunt dragut. In fine sunt sigur cam 95% sigur ca ma place. In dimineata asta(pe la 13:00) mergem iar catre scoala si ma gandeam ca oricum eu ma cam balbai cand trebuie sa o ointreb daca ma place, asa ca ce-ar fi sa ma duc la ea si sa o sarut direct pe buze. Deci in final ce ar fi mai bine sa fac sa o intreb, sau sa o sarut direct. P.S.: mereu o pup pe obraji cand ne despartim

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

O poti saruta direct pentru ca daca te place te va lasa sa o faci. Nu are rost sa te chinui cu cuvinte in cazul tau. Dureaza si mai mult si nici nu vei rezolva mare lucru daca o intrebi pur si simplu daca te place, pe cand daca o saruti vei duce relatia voastra la un alt nivel.

Be smart and have fun.winking

4 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Eu spun mai bine sa discuti cu ea sa o intrebi, pentru ca daca o saruti direct nu sti ce reactie poate avea si se poate supara pe tine si ar fi pacat sa iti strici prietenia cu ea. comunicarea e singura solutie buna. succes!

| miru20cmrecords a răspuns:

So saruti direct.

| Andrei9822 a răspuns:

Salut si eu sunt la liceu exact la fel ca tine de vreo 3-4 zile. Ma rog asta nu conteaza. Deci si mie la fel mi s-a intamplat cred ca e o coincidenta dar la fel adica cu statu in banca si parul si mersu etc. Dar am intrebat-o daca are prieten si a spus : "Nu" Dar m-am informat(am vazut pe facebook laughing ) si avea. Deci poate se poarta frumos cu tine sau e genu de fata HIPY. Eu zic sa o intrebi daca are prieten daca nu are intreab-o pur si simplu "iti place de mine"Si daca baga moaca aia gen "aaaaaaa nu stiu ..ce..sa." Zici rapid "Ca prieten". Daca nu merge lasa. Cand sunteti singuri si vorbiti si stati unul langa altu te apropi incet spre ea si daca nu se clinteste sarut-o. Iar daca da capu inapoi... Zici faza aia gen "mam intins dupa un pix" sau "ma intindeam putin" Gasesti tu ceva. Bafta si iti urez succes la liceu si la fete.

| ciprianjurje explică (pentru Andrei9822):

Multumesc,dar m -am uitt si eu pe facebook si nu are prieten