| anonim_4396 a întrebat:

Sall! am 12 ani si am un iubit ( fara comentarii rautacioase, va rog ). Am avut alartaieri primul sarut cu el, si nu stiu ce gest romantic sa fac. Va rog, help [dau si fundita]

14 răspunsuri:
| Yaguar a răspuns:

Nu te grabi cu chestii ca vreau sa-i fac ceva romantic. Acum nu trebuie sa ajungeti departe mai bine sa fiti doar prieteni. Doar ai abia 12 ani si ai mult timp inainte pentru intilniri... Acum unii fac greseli pe care mai tirziu le regreta. Poate si este ceva frumos sa te saruti cu un baiat, dar virsta nu e potrivita, acum nu te mai framinta asa mult asupra relatiilor, fii mai libera mai desteapta.

| Ea12345 a răspuns:

Daca azi il saruti, maine ii oferi un french in toata regula, poimane iti va pune mana pe sani, apoi pe fund, iar peste nici 2 saptamani va vrea sa-ti cam desfaci piciorusele! Stii vorba cu cateaua care ridica coada...

| Sabyynna a răspuns:

Am si eu o curiozitate: cati ani are el? Si eu am avut primul iubit si primul sarut la 12, cu un baiat de varsta mea. Cat despre gestul romantic nu stiu ce sa zic. Eu dupa ce ne-am sarutat am stat o gramada la el in brate si am vorbit(ce frumos e acum cand imi aduc aminte desi nu a trecut mai mult de un an jumate). Tot ce trebuie sa faci e sa lasi sentimentele din tine sa vorbeasca(atatea timp cat ele te tin imbracata). Orice ar fi, nu accepta gesturi care te vor duce in pat si nu te lasa pacalita. Tot as vrea sa stiu cati ani are el...

| anonim_4396 explică (pentru Sabyynna):

El are 12 ani, e mai mic decat mine cu 3 zile happy

| Sabyynna a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci este in regula pentru ca la 12 ani baietii nu prea isi bat joc si nefind nici diferenta de varsta va veti intelege bine!

| anonim_4396 explică (pentru Sabyynna):

Mersi multwinking

| alina58 a răspuns:

Ar cam trebui sa iti vezi de copilarie, pentru ca mai tarziu o sa regreti toate momentele pe care le-ai pierdut. Nu cred ca as putea sa iti zic niste gesturi romantice, pentru ca nu imi pot imagina un copil de 12 ani, in postura aceasta.
Am citit si alte comentarii, si toti ajungem la aceeasi concluzie! dar e decizia ta, noi ti-am dat doar un sfat

| BeetleJuice a răspuns:

Bai ce coincidenta si eu am 13 ani si ieri primul sarut cu limba,(ce frumoasa e viata)caci despre acel gest romantic nu stiu ce sa zic eu n-am facut nici un gest romantic dupa...peace

| Alex271262 a răspuns:

CherrySweetie, nu te supara... dar Baloo are completa dreptate cu toate ca poate pentru tine raspunsul nostru nu e ceea ce te asteptai sau vroiai, dar crede-ma nu e nevoie de nici un gest romantic, daca chiar vrei gandeste-te la ceva foarte simplu. Nu e bine sa te gandesti la relatii la varsta ta, peste 2-3 ani minim e ok sa incepi dar momentan e foarte devremeee! Asculta-l pe Baloo, pentru ca te asigur ca nu greseste in ceea ce zice.
Ai grija de scoala si de tine! semnat alex (B) 23 ani si cu siguranta nu degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despre raspunsurile celor din fata mea, n-am ce zice.
Eu la 12 ani ma jucam cu masinutele si nici nu stiam ce-i aia french kiss.Eram un copil!
Tu ce sa faci la 12 ani,ca vezi ca nu stii nimic? Nu ti-e dezvoltat corpul inca(si vad ca nici mintea),abia de ai par pubian.
Lasa baietii laoparte,pune mana pe o carte, deoarece este mult mai benefic.
Baietii doar de nas te duc si te urca in pat si o sa umpli TPU-ul de intrebari in gen,, sunt gravida?,,.
Stai pe fundul tau ca esti prea mica.

| NotYet a răspuns:

Draga mea si eu am tot 12 ani si am avut primul sarut cu limba zilele astea si vreau sa-ti spun ca poti sal dai pe spate fiind machiata imbracata frumos si sal ai la picioare poti sal saruti mai tot timpul sa iesiti in parc la mall! iti urez succes! cu dragoste Oana:*

| iuiiiii a răspuns (pentru NotYet):

"Să-l ai la picioare?" rolling on the floor) Vorbeşti de parcă ai avea mai mult de 12 ani. Eu zic că poţi avea un iubit la 12 ani, deoarece vorbim acum de o altă generaţie, iar sentimentele nu se pot controla. Dar nu trebuie să te machezi pentru a-l da pe spate. Dacă te place, o face pentru ce eşti tu. Plus, la 12 ani eşti prea mică pentru farduri.winking

| Fitz3d3fitz3pustoa1k a răspuns:

Buna,12 ani stiu ca este o varsta destul de frageda.si eu am 12 ani aproape 13 ani, si eu am avut un iubit si din pacate nu ne.am sarutat si acum regret si asta a fost numai din vina mea! El imi propusese asta si eu nu am vrut, in relatia mea cu el eu nu prea i.am aratat toata dragostea mea si el a suferit mult chiar daca nu mi.a spus.o, dupa un timp el dezamagit de el insusi a renuntat si pur si simplu a vrut sa ma uite si a reusit, acum mi-am dat seama ca eu nu i.am aratat toata dragostea mea.acum e foarte naspa fara el deoarecee el acum e la liceu, dar daca s.ar putea as vrea sa mai dau timpul inapoi sa mai fiu cu el si sa il iubesc si sa si i.o arat.,bv tie ca ai avut primul sarut,te felicit. daca il iubesti si te iubeste merita, nu neaparat trebuie sa faci vreun gest romantic, doar iubeste.l cum sti tu mai bine si mai frumos si nu evita! pa te pup.ai grija!:*

| kkalibru a răspuns:

Lecti de viata cu notyet... daca u la 12 ani sti sa ti baieti la picioare esti tare ...sa il ti la piceoare laughing))