| miruna854 a întrebat:

Daca cineva este la o inchisoare in Italia si are 16 ani de facut puscarie, si munceste si se comporta bine pana la cat i-ar putea scade din pedeapsa? P.S e urgent Scuza.ti categoria

Răspuns Câştigător
| BlaxxMee a răspuns:

Buna.happy
Intr-adevar, in alte tari se scad pedepsele pentru buna purtare, printre care si Italia.Insa omorul este o fapta deosebit de grava, deci posibil sa i se scada pedeapsa cu cateva luni, cel mult un an.P.S: Imi pare rau!sad

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Legea italiană reduce din pedeapsă pentru buna purtare!
Noi ne supunem legii române, ca timp și spațiu, deoarece sunt în România.
Pa, pa.

| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Depinde ce fapta a savarsit. Aici e altfel legea fata de cum e cea din Italia.

Răspuns utilizator avertizat
| miruna854 explică:

Pai a omorat pe cineva. Pana la cat poate sa ii scada?

| BlaxxMee a răspuns (pentru miruna854):

Buna.happy
Intr-adevar, in alte tari se scad pedepsele pentru buna purtare, printre care si Italia.Insa omorul este o fapta deosebit de grava, deci posibil sa i se scada pedeapsa cu cateva luni, cel mult un an.P.S: Imi pare rau!sad