| andreirobert15 a întrebat:

trebuie sa ma lamuriti cu o problema!
deci de 1 luna vorbesc cu o fata pe facebook si nu prea ne intelegem cine stie ce adica cand ii zic ce faci imi raspunde cu " lasa-ma in pace ca nu am timp "
eu nu mam vazut cu ea deloc in afara facebook-ului!
o fata de la mine din clasa e prietena ei!
ieri ea m-a blocat pe facebook (habar n-am de ce) si cand o aud astazi pe prietena ei la scoala ca ma iubeste si ca m-a blocat pentru ca vrea sa se mai gandeasca ca nu stie ce sa faca!
am 14 ani si sunt clasa a 8-a!
lamuritima si pe mine pentru ca cand eu iam zis sa iesim mia zis ca nu!
FUNDA!

31 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Du-te si te joaca, serios.

| neutrino a răspuns:

Ea te iubeste mult, dar pentru a nu te lauda tu peste tot, ea nu doreste sa recunoasca!

| andreirobert15 explică (pentru neutrino):

A si dupa tine refuza sa imi spuna pentru asta nu?
in plus eu nu sunt genul ala care sa ma laud!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru neutrino):

Prea putina lume iti pricepe umorul fin.Dar citesc ironiile tale pline de inteles cu mare placere! laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru andreirobert15):

Bai prietene, fata te trimite la plimbare.Ce nu pricepi? Vezi de treaba ca nu o intereseaza ce ai tu de spus.

| andreirobert15 explică (pentru FABULOSUL6000):

In caz de nu stiai fata aia de ce mar trimite la plimbare?
ea mie mi-a zis ca sa o las in pace si lu cea mai buna prietena a iei i-a zis ca ma iubeste cand eu nici nu am vazut-o in viata mea decat pe facebook!
nu inteleg ce vrei sa zici tu prin '' te trimite la plimbare ''

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru andreirobert15):

Ma tu cati ani ai? Daca ea a zis sa o lasi, tu de ce mai insisti? Prietena ei poate sa isi bata joc de tine ca te vede disperat si ce zice, hai sa imi bat joc de fraier! Cel mai mult conteaza ce a zis ea! Nu ce spun altii.Te trimite la plimbare=vezi de treaba ta si mergi la alta, nu o intereseaza!

| andreirobert15 explică (pentru FABULOSUL6000):

Nu sunt disperat dupa ea!
nu pot sa o las balta pentru ca daca e adevarat dupa ce fac?
cad de prost!
prima oara trebuie sa aflu daca e adevarat sau nu!
si in caz de sti sa citesti intrebarea vezi si cati ani am!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru andreirobert15):

Da am citit.Se vede ca ai 14 ani.O sa mai cresti si o sa imi dai dreptate!

| andreirobert15 explică (pentru FABULOSUL6000):

Nu o sa iti dau dreptate niciodata!
incercarea moarte n-are!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru andreirobert15):

Prietene,asculta la unu patit, ca nu te invat de rau.Incercarea da, disperarea nu.Hai sa o luam altfel.Mergi frumos daca zici ca esti asa tare si spune-i in fata! Nu te mai ascunde dupa prietena ei. Daca esti **** si te dai smecher mers de intreaba!

| andreirobert15 explică (pentru FABULOSUL6000):

Am uitat sa mentionez ca mi-a dat si nr ei del tell si am vorbit si la tell!
nu pot sa ai zic pentru ca nu e de la mine din scoala e la alta scoala la 3-4 km departare!

| neutrino a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Multumesc mult pentru frumoasele cuvinte. Lumea nu ma intereseaza: ma intereseaza faptul ca exista un anumit grup de tineri care stiu sa citeasca printre randuri.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru andreirobert15):

Pai ma omule.Mergi la ea.Nu fi fraier.Nu sta pe loc si fa ceva!

| andreirobert15 explică (pentru FABULOSUL6000):

Unde dracu sa merg ma la ea cand nu stiu nici unde sta cum dracu ajung la ea?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru andreirobert15):

Intreaba frate, intreaba! Daca vrea si ea o sa spuna unde sta!

| andreirobert15 explică (pentru FABULOSUL6000):

OK OK dar cum fac sa dau de ea?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru andreirobert15):

Tu glumesti? Intreaba fata unde sta! Daca iti spune ea atunci e clar ca vrea ceva, daca nu chiar nu vad de ce ai mai insista.Doar ea decide daca te vrea sau nu! Tu intreaba si vezi!

| Emilian65 a răspuns:

Daca iti spune:"lasa-ma in pace ca nu am timp" inseamna ca nu-i place de tine, asa ca las-o in pace.

| SkyPilot a răspuns:

Daca e adevarat ce stii si daca intri intr-o relatie cu ea, o sa-ti faca asa mereu.
Eu as crede mai degraba ca isi bat joc de tine amandoua. Nu poti sa gasesti alta?

| andreirobert15 explică (pentru SkyPilot):

Nu asi crede ca prietena iei isi bate joc de mine pentru ca prietena ei e si amica mea si ne intelegem foarte bine!
ea m-a ajutat sa o cunosc pe aceasta fata!

| SkyPilot a răspuns (pentru andreirobert15):

Sa zicem ca prietena e OK, dar fata asta o sa iti scoata peri albi. Azi una, maine alta, nu o sa stii niciodata ce o mai apuca si ce te asteapta. Crezi tu ca o sa se schimbe?

| andreirobert15 explică (pentru SkyPilot):

Nu stiu dar imi place foarte mult de ea si habar n-am ce sa fac!

| SkyPilot a răspuns (pentru andreirobert15):

Incearca, dar fara sa pui prea mult suflet. Eu am avut experiente proaste cu fetele astea nehotarate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai timp, in clasa a 9 o sa iti faci alt account sa ne povestesti cate bunaciuni ai in clasa ''oare cu care sa fiu?''

| dani2404 a răspuns:

''ca cand eu i-am zis '' lol, frate apuca-te de invatat romana ca te bate rau. Ori e indecisa, ori o obosesti prea tare.

| Voicu_Ionela_1999 a răspuns:

Eu cred ca te iau ''la misto'' pentru ca daca intr-adevar te-ar placea nu te-ar mai bloca si nu ti-ar mai scrie cum iti scrie happy

| Simion_Fernando_1996 a răspuns:

Hmmm... si eu am 14 ani si nu m-am comfruntat cu asemenea situatie dificila. Propun sa ii spui colegei tale sa ii transmita un mesaj de la tine ei in care sa-i spui sa te lamureasca

| unrequitedlove a răspuns:

Bună! Sunt doua ipoteze:
1. Fata cu care vorbesti pe facebook e mai timida sau poate are prieten, iar prietena
sa de la scoala ti-a spus adevarul;
2. prietena sa te-a mintit doar pentru a se amuza( stii cum sunt adolescentii, se tachineaza si fac tot felul de glumite);
In orice caz, eu te sfatuiesc sa vorbesti cu ea, sa vezi ce se intampla cu adevarat.
Bafta! Funda? happy

| andreirobert15 explică (pentru unrequitedlove):

Faza e ca am intrebat-o de 50 de ori astazi si parea foarte serioasa!

| gabr1elL a răspuns:

Du-te frate cu ea intr-un colt mai retras, si intreab-o daca ii place de tine... daca zice DA ii spui ca si tie iti place de ea si ca ai dori sa iesi cu ea la un suc, daca zice NU o intrebi ca de ce te minte, si ca tot ai vrea sa iesi cu ea la un suc.Aaa?