| p2099 a întrebat:

Salll.cum sa ma razbun pe un baiat care ma ranit foarte mult si si-a batut joc de mine? am crezut ca ma iubeste dar voia doar sex.nu a reusit si ma bucur foarte mult dar vreau sa ma razbun pe el pentru ca m-a mintit! Prea sunt mii de cazuri cu femei care sunt batjocorite astfel de baieti, iar ei nu platesc in niciun fel, ca au norocul ca fetele sunt prea miloase..Deci, va rog frumos veniti cu idei de RAZBUNARE, dar nu in bascalie, ca e plina lumea de asa ceva, nu am nevoie si din partea voastra de rautati de genul asta...va dau funda!

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Sa te nu a razbuni? NU!
Razbunarea nu a dus la nimic bun.
E de ajuns sa stie ca esti fericita, ca nu suferi, ca nu plangi, ca nu ii dai satifactie.
Cu siguranta cand vei gasi un baiat care sa te merite, sa te iubeasca si sa te respecte se va oftica foarte tare.

19 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Devii automat inferioara lui,incercand sa raspunzi rautatii,cu rautate.
Cum dai "ignore" pe fb sau messenger,stii?
Ei bine,acelasi lucru trebuie sa-l faci si in viata,devii indiferenta,te uiti la el ca prin sticla si n-are decat sa spuna si sa faca ce-o vrea.
El,facandu-ti rau se bucura si tot ce face,face ca sa te scoata din apele tale, sa te faca sa suferi si sa-ti provoace o reactie.
Lipsa ta de reactie, este cel mai perfect raspuns, ii dejoci planurile in felul asta si nu va avea nici o satisfactie.
Nu te razbuna, lasa-l in pace.
Nu tu si nu acum, dar totul se plateste in viata sa stii, si va plati si el.
Incearca sa intelegi lucrul asta.Si sa-l crezi, sa fii convinsa!
Nu te razbuna, fii indiferenta.

| Zenithf a răspuns:

Ranile produse in orgoliu se vindeca cel mai repede uitand de el. Iti pasa de miile de femei batjocorite de baieti ca el? Avertizeaza-le in privinta lui, si te vei simti mai fericita decat te-ar putea face orice razbunare prosteasca.

| darrio2007 a răspuns:

Indiferenta doare cel mai mult.Pe cand razbunarea este arma stii tu a cui.

| RAY a răspuns:

Da tu ce ai vi vrut sa vrea de la tine? doar esti fata ce vrea un baiat daca nu sex de la tine

| p2099 explică (pentru RAY):

Bine dar daca trecea 1-2 luni faceam dar daca el a vrut din prima zi (inseamna ca nu ma iubeste) eu nu pot sa fac asa ceva cu cineva care nu ma iubeste.l-am lasat in pace dar el a vrut sa se razbune pe mine (sa ma povesteasca de rau la toate prietenele mele si prietenii lui care sunt aproape de casa mea )

| RAY a răspuns (pentru p2099):

Paula eu n-am spus ca erai obligata sau ca trebia etc eu doar am spus ca faptul ca un barbat sta cu o femeie e din mai multe interese unul find si sexul care in ziua de azi e cam pe locul 1, baiatul find tanar si fara judecata a crezut ca te poate avea rapid si gratis, si tu ai interese cu toti avem, trebuie sa fi ipocrit sa spui ca nu-i asa, sunteti tineri, copii nu stiu ce sa spun despre genaratia voastra

| SkyPilot a răspuns:

Cea mai dureroasa razbunare este indiferenta. Cred ca ti-am mai scris odata acest lucru. Poarta-te cu el exact cum te porti cu toti ceilalti, saluta-l, dar nu-I mai da nici o sansa sa vorbeasca cu tine. "Imi pare rau, nu ma intereseaza ce ai de spus".

| p2099 explică (pentru SkyPilot):

Mie nu mi-ai spus scris tongue

| SkyPilot a răspuns (pentru p2099):

Am incercat. Au fost niste zile in care am avut probleme cu adaugarea raspunsurilor. Probabil ca am trecut mai departe fara sa astept confirmarea si mesajul nu a fost adaugat. Scuze, greseala mea!

| p2099 explică (pentru SkyPilot):

Se mai intampla big grin

| sofisis a răspuns:

Cea mai mare prostie pe care o poti face e sa iti consumi si mai multe minute din viata pentru el. Zici ca sunt prea multe femei mintite? Asa si? Esti tu ambasadoarea lor? Daca sunt fraiere, e treaba lor.
Tu acum trebuie sa te feliciti ca nu i-ai dat ce a urmarit el si trebuie sa iti traiesti viata ca si cum nu a existat omul asta in ea.

| peperonies a răspuns:

Prostia se plateste.

Răspuns utilizator avertizat
| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Esti femeia tipic retardata. tie ti-ar place daca el s-ar razbuna? e doar vina ta ca te-ai lasat sa profite de tine. daca stiai cum sa procedezi nu era nevoie de asa ceva. incearca cu otrava nu de alta dar sa mai scapam de nebunele ca tine. inca ceva. si tie ti-a placut ca era sharmant, baiat "rau" popular nu? avea si masina? iti placea sa fii plimbata. sunt baieti buni care vor relatie pe bune care nu au parte nici de o intalnire pe an din cauza celor ca tine. succes

| p2099 explică (pentru Alex_Bodringa_1984):

Hey! eu nu sunt nebuna si nici retartata pentru ca cu el m-am cunoscut pe facebook si chiar din prima zi cand m-am intalnit cu el, era noapte, eram singuri.el a vrut din strat sa facem sex eu l-am refuzat pentru ca stiam ca vroia sa profite de mine si el nu are masina eu am vrut o relatie serioasa.si stiu ca razbunarea e arma prostului si l-am lasat in pace.dar el a inceput sa se razbune pe mine (sa ma povesteasca de rau la toti) si de aia am spus ca am vrut sa ma razbun si eu pe el vreau sa plateasca eu nu-s chiar asa de fraiera pe cum ma crezi ca doar nu am 13, 14 15 ani sa vreau asa de devreme o relatie tongue tonguePPPPPPPP

| nuvreausazicnumele a răspuns:

Ce iti trebuie ma atatia baieti vezi-ti de viata ta, invata, ca nu cred ca ai tu 20-30 ani