| Gorky a întrebat:

Salut. Acum cateva zile i-am zis unei fete că vreau sa pun punct conversației noastre pentru că a amânat primul nostru date. Acum e super supărată pe mine. Acm 3 zile mi-am cerut scuze pentru alegerea pe care am ales o și că îi mai dau o șansă dar ea mi-a zis că nu știe ce să zică și ca nu ar vrea sa ne mai întâlnim vreodată. Motivul pentru care ea a amânat date ul este pentru că ea nu s-a descurcat destul de bine la un test de chimie(meditații) și mama ei i-a spus că ar trebui să mai lase ieșitul pe afară și să pună mâna pe carte. Sa menționez si faptul ca ea vrea să dea la medicină. Si daca vă întrebați: da, avem multe in comun! Ce sfat mi ați putea oferi? Credeți că ar trebui să îi dau sau nu mesaje vreodată?

6 răspunsuri:
| FindMyName a răspuns:

Cati ani aveti? Pareti prichindei care va suparati si daca o musca s-a pus pe voi.
Lasati-o moarta, tu te ai suparat cam din nimic, si ea ar trebui sa isi asculte mama!

| Gorky explică (pentru FindMyName):

Bruh, cica sunt prichindel mai nou. Povestea este una mai lunga decat ce am scris eu acolo. Logic ca nu o sa stau juma de oră ca sa detaliez cu exactitate povestea.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Poti astepta pana termina cu meditatiile cu tot, sa dea admiterea, iar in vacanta puteti vorbi.

| Gorky explică (pentru Animeforlifee9921):

Cu asemenea răspuns nu mai am nevoie de dușmani

| Elena⁷⁷ a răspuns:

Bună!
Deci, în primul rând, fără supărare dar ești cam copilăros. Ok, poate ești trecut chiar și de 18 ani, dar omule se te superi din așa ceva e prostește! De obicei băiatul ar trebui să fie mai...mai cum să zic, adica mai înțelegator.
Eu îi dau dreptate fetei. Nu vreau să crezi că doamne ferește țin cu ea s-au ceva de genu dar ea are dreptate.
Și, în al doilea rând, poate o să mă înjure vreo fată dar na zic adevaru' aici că îs fată și știu mai bine, noi fetele suntem mai supărăcioase de fel ( nu în toate cazurile dar în general...zic și eu ).
Deci, eu cred că ar trebui să îi mai dai mesaje, deoarece aici e cam vina ta pentru că te-ai supărat pe ea din nimic. Dar decizia îți aparține, dar dă-o naibii de treabă mă ești culmea, părăsești fată din nimic? I-a și împac-o cumva că tu ești devină!
Și fii mai înțelegator cu ea omule, eu o înțeleg perfect pe ea!
Paaaa! Sper că te-am ajutat!?

| Gorky explică (pentru Elena⁷⁷):

I am trimis acel mesaj din cauza nervilor pe care ii aveam atunci. In ziua respectiva (adică marți) tata nu luase pentru a 4-a luna consecutiv salariu. Asta logic ca m-a infuriat la culme. Am mai aflat atunci și că fratele meu își luase țeapă de la bunul său prieten(amandoi sunt in Belgia la muncă). Acum mna. logic că și mesajul ei m-a infuriat la culme pentru că efectiv mesajul ei a fost un ultimatum pentru mine. Recunosc, am fost un super prost la faza asta. I am trimis acum un mesaj in care mi-am cerut scuze(logic) și i am povestit mai pe detaliat ce ti am povestit si tie. Pe langa asta i am mai spus și că nu as vrea sa punem punct conversației noastre pentru că ea efectiv m-a facut sa ma simt special. Eu nu glumesc, ea chiar m-a făcut sa ma simt special si apreciat asa cum sunt. Ea efectiv e prima fata ce nu a reușit performanța să mă plictisească instant. E prima fata ce imi asculta toate catarurile posibilele si imposibile. Am vazut acum ca mi-a dat block pe insta. Noroc ca nu mi-a dat block pe Whatsapp sau pe Snapchat. Pe scurt, pot spune cu sinceritate ca sunt disperat după ea.