| lidika a întrebat:

Am 15 ani si imi place la nebunie un baiat! el este cu 3 ani mai mare ca mine. Cin suntem impreuna cu toti prietenii ma ia in brate si se comporta cu mine foarte frumos. chiar kiteodata imi spune IUBIRE...
Dar stiti am impresia ca este doar un simplu joc si ca nu ma prea place place... chiar daca il plac, si chiar pot sa afirm ca il iubesc, nu stiu ce ca fac... dati-mi un sfat. Ce as putea face in acest caz...
Ma gindesc la el tot timpul si orice clipa petrecuta cu el am impresia ca n-o s-o uit niciodata.

P. S. aproape ca m-a sarutat dar cineva a strikat momentul...

Oricum. cred ca deja ati inteles...
ce sa fac?

cum credeti ma place sau e doar un simplu joc?

Răspuns Câştigător
| BlueDreams a răspuns:

E clar ca el cam vrea sa se joace. Poate ca inca nu este sigur de ceea ce simte pentru tine sau poate doar ii place rolul de cuceritor.Ca sa fi sigura ce simte pentru tine plateste-i cu aceeasi moneda.Probabil ca el se joaca cu tine pentru ca vede ca esti moarta dupa el si esti o prada usoara.Incearca sa te joci si tu cu el si sa-l faci gelos afisandu-te cu alti baieti in fata lui.Atunci iti vei da seama si vei sti ce ai de facut.Mult Succes!kiss

30 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Asta doar el poate sti ce simte. e posibil ca sa fie doar un joc, dar de ce nu am putea crede ca te place dar are anumite retineri in privinta ta... orice e posibil.

| alexa a răspuns:

In primul rand gandeste. te daca il iubesti.la varsta asta se pot naste sentimente frumoase, dar iubirea e unul imens
poate ca esti doar indragostita ceea ce este diferit...
cat despre el ce te face sa crezi ca e doar joc? mai bine vb cu el cand sunteti doar voi 2, intreba. l ce simte pentru tine... o sa. ti dai seama din gesturi, din comportamentul lui daca este adevarat sau e doar o joak

| LuS[z] a răspuns:

'Ma iau"-forma corecta
depinde de tine sa nu cedezi acestui joc:totusi e o diferenta de varsta intre voi si poate urmareste altceva...

| Viuvi a răspuns:

Baietii din ziua de azi...majoritatea se folosesc de vrajeli genu "iubire, ai cei mai frumosi ochi pe care i-am vazut"; "Esti cea mai speciala pentru mine" si tot felul de chestii din astea` ca sa te atraga.Parerea mea e ca ar trebui sa-l cunosti mai bine inainte sa spui ce simti pentru el.stiu ca tie iti e greu sa crezi ca ar putea vrea altceva de la tine dar totul e posibil doar suntem in secolul 21 tongue
si "kayan" poate fata iti ia postul in serios ...pana la urma din asta este TPU, sa ajutam nu sa luam la misto! angry

| mary_5801 a răspuns:

Eu am avut un prieten care 3 ani m-a tinut numai in ''iubire''. nu il interesa de prieteni.chiar si lor le spunea ca ma iubeste. dupa 3 ani, brusc intr-o zi mi-a spus:iubire, vreau sa luam o pauza.am cunoscut pe cineva.si pauza a fost definitiva.

cred ca te place dar nu cred ca te iubeste.cum cred ca nici tu nu il iubesti pe el.este parere mea.stai o perioada mai la distanta de el.asa iti vei da singura raspunsurile.

| Dorinel a răspuns:

No Comm +1 mami happy

| www a răspuns:

Cheama-l undeva, si vezi ce se intampla.

| mami a răspuns:

Atentzie tu esti minora ai grija, baietii astia numai sa profite de naivitatea unora ca tine, sunt parsivi atentzie, intreaba si parintzii tai, ca ei sunt cei mai apropiatzi prieteni ai tai

| danutzyscorpyon a răspuns:

Poi incearca sai faci si uh jocu'...
adica intra-ti in rol si vezi ce-a ce vrea happy

| kayan a răspuns:

Daca iti spune iubire, e clar ca te iubeste. mai ales daca aproape te-a sarutat, nu? ce vrei mai mult?

eu zic sa ii spui tu cat de mult il iubesti data viitoare cand va intalniti si sa il saruti. si stai linistita, ca nu profita de tine, sunt sigur ca te iubeste mult de tot... doar ti-a spus iubire, nu?

| kayan a răspuns:

Eu chiar vorbeam serios.

| vrajitoarea_1628 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic pentru ca si eu sunt in aceeasi situatzie.worried eu am inceput sa nu-i mai dau atentie ca sa vad cum reactioneaza...si asa cred ca o sa vad daca ma iubeste sau doar se joaca...:-|

pa pa.

| rosepassion a răspuns:

Nu toti baieti profita.de exemplu eu am 16 ani si pr meu are 19, ne intelegem super bine si sunte impreuna d 5 luni si nu mi-a cerut pana acum nimic ciudat, daca un baiat tine l tine nu o sa-si bata joc d u, spun asta pentru ca l cate i-am facut pr meu nu a zis nimic niciodata, de exemplu eu am fost prima fata care nu s culcat q ea si care i-a facut semne, l-am muscat si l-am lovit si nu a comentat nimic.

| tremuriciiuliana a răspuns:

Lidika nu conteaza varsta si eu sunt de aceasi8 varsta cu tine si am o relatie tot cu un baiat de 18 ani si chiar ne intelegem foarte bine dar ai grija ce intenti are cu tine pentru ca suntem tinere si sti cum e putin mai naive dar eu am vorbit cu mama mea si ma invatat multe incearca si tu asta iti garantez merge

| pababiba a răspuns:

Eu cred ca vrea bani tai laughing Doamne trebuie sa ma opresc

| omul89 a răspuns:

Hei asculta daca vrei sa afli daca te place intreaba-l sincer in ochi daca ride in timp ce iti zice ca te iubeste inseamna ca nu e sincer eu ma dau de gol intodeauna la faza asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum crezi ca poti sa iubesti o persoana pe care nici nu o cunosti bine? E doar o impresie, o indragosteala, ai sa vezi mai tarziu ca sentimentul de iubire e mult mai profund si nu se confunda cu pasiunea trecatoare... Nu am cum sa-ti spun daca te place sau nu, numai tu poti sa-ti dai seama. Pana afli ce vrea de la tine (o relatie serioasa sau doar aventura) tine-l in teste adica incearca sa observi mai bine comportamentul lui, gasiti activitati pe care sa le faceti impreuna, incearca sa-l cunosti, te descurci tu. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce crezi tu ca nu te place si ca este un joc? Aici este problema; este o teama de-a ta doar, sau comportamentul lui are ceva fals... ceva ce nu iti place? Gandeste-te si revino cu completari daca doresti. Incercam sa te ajutam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.frumos...eu am 14 ani si imi pl de unu de 23... ce naiba... e ff dragut... si mereu imi zambeste si imi face cu okiul.:Xam fac kunostintza cu el.nu stiu da privirile lui mereu im spunkte ceva. cu toate k totul e imposibilcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu te place vrea sa te faca sa suferi mi s-a intamplat si mie la fel ca tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca el nu e destul de pregatit pentru tine sau oricare alta fata dar el se va trezi si isi va seama ca te iubeste cu adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca el nu e pregatit pentru tine dar trebuie sa isi dea seama ca te iubeste cu adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca si el simte ceva pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca doar vrea sa castige lumi sau nivele si dupa te paraseste
ai grija otosi papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sal saruti fara sa vrea el o sa vezi atunci ceva
sunt si eu tot baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice sa fi cu el ca deja am anteles totul

imi dai id tau te rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lidika e greu sa vezi daca te place ~~poate sa iti spuna iubire si in gluma vei vedea in ochii lui daca te place sau te minte dar trebuie sa fii atenta vorbeste si tu cu alt baiat sinel de mana fa si tu ceva si atunci vezi cum reactioneaza asta e cel mai bun mod functioneaza crede-ma -+

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa il faci gelos sa vezi daca reactioneaza cumva, daca nu face nimic atunci nu merita pentru ca nu te place doar se joaca cu tine...noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai.deci daca nu merge cu asa next mai fetita ca sunt baieti la orice pas dal naibi daca nu te iubeste de ce sa suferi din cauza lui