| Alexandru0204 a întrebat:

Salut, am 18 ani, am luat bacul( bine nu despre asta e vorba), dar am envoie de cateva sfaturi! De un an de zile sunt prieten cu o fata, priteen foarte buni, am ajuns sa ne cunoastem unul pe altul foarte bine! Faza este ca eu mereu am cinceput o ca pe o prietena foarte buna, poate chiar cea mai buna! Acum 2 zile mi.a spus ca vrea sa fie cu mine, am fost socat! Eu tin si o iubesc foarte mult dar nu o concepeam ca pe o iubita! Eu as putea sa fiu cu ea din moment ce ne cunoastem atat de bine, ar fi ceva de durata si frumos, dar inca nu suntem atat de inaintati in varsta incat sa ne gandim la o relatie foarte lunga si stiu ca odata si odata ne vom certa si nu va mai fi nimic ca inainte! Sfatuiti.ma cei care ati trecut prin asa ceva, vreau sfaturi sincere si fara bataie de joc. Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Astaeparereamea a răspuns:

Mai exista si baieti care gandesc, felicitari! Omule cu capul pe umeri, este normal ca intr-o relatie sa existe si mici certuri, controverse, altel nu ar exista comunicarea intre parteneri si nu s-ar m-ai numi relatie. Nu v-a mai fi totul ca inainte ai scris, asta depinde si de voi, vad ca esti un baiat istet, stai de vorba cu ea si spune'i exact ce ai scris aici, ganditi si cu capul nu doar cu inima, comunicarea este cea mai sfanta intr-o relatie de cuplu, succes!

| Maxnonymus a răspuns (pentru Astaeparereamea):

"relatie de cuplu"......intr-o relatie SAU intr-un cuplu...relatie,cuplu e acelasi lucru

| Astaeparereamea a răspuns (pentru Maxnonymus):

CA dreptate ai, relatie de amicitie, relatie de prietenie, relatie de afaceri, HBoyule... care esti

| Maxnonymus a răspuns (pentru Astaeparereamea):

Aici era vorba de relatie in sensul de "a fi impreuna cu cineva" nu de amicitie..stii foarte bine la ce ma refereamwinking

| Alexandru0204 explică (pentru Astaeparereamea):

Am mai avut multe fete si inainte de ea, dar niciodata nu am putut sa spun ca am fost indragostit, stii? La ea e ceva mult mai special si poate aceasta proetenie foarte stransa intre noi se va transforma in o relatie frumoasa si de lunga durata! Multumesc frumos pentru ceea ce mi.ai spus aici si tu si restul, apreciez!

| Astaeparereamea a răspuns (pentru Maxnonymus):

Hai sa fi iubit!

16 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Merita sa incerci aceasta relatie. Pentru inceput pupa fata si invit-o in oras.

| Cosmin86 a răspuns:

Orice idiot ia bacul, depinde si cu cat. Daca l-ai luat cu un amarat de 8, l-ai luat degeaba.

| ZMR97 a răspuns (pentru Cosmin86):

Tu cu cât l-ai luat măi Einstein Jr?

| Cosmin86 a răspuns (pentru ZMR97):

9.28 in 2005. Si era sa nu intru la Politehnica ( ultima medie a fost 9.45 ), dar am luat mai bine la admitere si am intrat.

Bacul conta doar 25 %, altfel 9.28 m-ar fi tras mai mult in jos.

| Alexandru0204 explică (pentru Cosmin86):

9 80 romana, 9 65 istorie 9 50 economie

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexandru0204):

Foarte bine, deci tu mergi pe uman.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai ganduri la o relatie de durata, spune-i ce ai in gand, sa nu mai traga nadejde la tine. Poate pe urma isi gaseste un prieten care sa o iubeasca cu adevarat.

| sofisis a răspuns:

Sincer, eu as incerca in locul tau.
Nu mi se pare ca esti chiar copil, sa nu faci fata unei relatii mai de lunga durata.
Si in plus, daca nu o faci acum, mai tarziu poate ca nu o sa mai ai ocazia asta cu ea.
Acum depinde foarte mult de tine. Te atrage cu adevarat? O vezi ca pe o posibila iubita? Gandeste-te ca vine facultatea, acum sunt anii de golaneala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce n-ai zis ca e urata. Ca altfel nu cred ca-i dadeai friendzone. Fii sincer

| Tina88 a răspuns:

Relatii amoroase se gasesc/fac foarte usor insa prietenie adevarata gasesti greu. Fetele de obicei devin confuze cand sunt prietene cu un baiat, grija pe care el le-o poarta, intelegerea de care da dovada poate sa le duca cu gandul la altceva. O relatie reusita s-ar putea sa fie... Dar nu cred ca merita stricata prietenia pentru ca ea cu siguranta este confuza momentan.

| Vampir007 a răspuns:

Felicitari pentru bac. Adevarul este ca o prietenie s-ar putea strica intr-o relatie dar mai exista si reversul medaliei cand cei doi sunt ca unul si nimic si nimeni nu le poate sta in cale. Eu zic sa incerci nu se stie niciodata!