| spekeps44 a întrebat:

am 19 ani si primul meu sarut l.am avut la 15 ani. multi pe care ii stiu au avut primul sarut la 12 sau chiar la10 ani. am avut mai demt si prietene de 13ani dar la 12 13ani nu prea eram in stare sa imi fac o prietena, nu aveam aceeasi mentalitate... nu mai sunt virgin dr la 16 ani. credeti ca am ratat un moment din viata ca am avut primul sarut asa tarziu?

5 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Tarziu? La 15 ani ti se pare tarziu?
Nu reusesc sa te inteleg.
Crezi ca erai mai fericit daca aveai primul sarut la 12 ani cu cine stie ce fata, doar asa, sa il ai? Crezi ca erai mai fericit daca pana in momentul de fata puteai sa numeri 30 foste prietene in loc de 10(sau cate ai avut, chiar nu conteaza numarul)? Pentru tine conteaza doar cantitatea?
Nu ai ratat absolut nimic. Nu va inteleg grija asta permanenta de a va gasi o prietena(cat mai multe prietene, de fapt).
Oricum, inca mai ai timp sa faci tot ceea ce consideri ca trebuia sa faci atunci, ba chiar mai mult.

| Dr3yga20 a răspuns:

Primul sarut l-am avut la aproape 17 ani...A mai fost 1 in gluma cand eram mic dar na contat.
Nu cred ca ai ratat ceva

| Lifestealer1 a răspuns:

Si eu am avut primul sarut la 17 ani si nu mi se pare ca am ratat vreun moment din viata.happy

| AndreisiMaicum a răspuns:

Drept sa spun nu cred fiecare are primul sarut atunci cand cineva il iubeste.
Poate tie ti s-a aratat dragostea mai tarziu nu cred ca ar fi o problema.
De exemplu eu am avut rimul sarut la 11 ani si am fost combinat doar de 3 ori.
o data la 11 ani o data la 13 si o data la 15 acum am 17.
Fiecare cum are norocul.

| SupradozaDeVise97 a răspuns:

straight face Cu siguranta nu! Eu l-am avut la 15 ani jumatate si acum am 16 si ceva. Toate la momentul potrivit. si cu cat esti "mai mare" si deschis la minte. "savurezi" altfel momentu'hee hee. Acum cei de 11 12 13 ani au primul' sarut asa devreme pentru ca vor sa fie si "cool". Iti zic eu mai bine putin mai tarziu decat prea devremehee hee In viata cand faci ceva fa totul cu cap si pana la cap!