| Lupulalbastru a întrebat:

Am cunoscut o fata in seara de craciun si am inceput sa vb cu ea. Fiinda mi-a placut am iesit acum 2 zile cu ea in oras si ne-am simtit foarte fain amandoi.Trebuia sa ne vedem si maine dar am vb seara asta cu ea si mi-a spus ca de revelion a vb cu un tip iar acum ii place de el(cred ca si de mine in acelasi timp). Ea imi spune ca nu stie ce simte pentru el si ca sa o las sa se gandeasca putin.Sincer ma simt de parca a cazut cerul pe mine, o senzatie mai naspa parca n-am trait... Ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Dansa este atrasa de acel tip mai mult ca de tine deoarece tipul respectiv probabil nu a jucat in totalitate cartile, pe cand tu i-ai dat de inteles ca deja te are, iar ea fiind mai sus clasata deja, da ordine. Tu fiind un barbat adevarat stii foarte bine ca nu e bine sa faci ce zice femeia, deci in concluzie nu astepti. O intrebi : ALEGI ACUM, eu sau el. O sa zica ca nu stie, bla, bla. Nu ii mai scrii iar daca chiar e atrasa de tine te va cauta, iar cand te cauta o intrebi acelasi lucru. Fara chestii de "prietene". Bafta Lupu!

| Lupulalbastru explică (pentru TheLoveDoctorr):

Asa a fost! Tipei ii placea de mine intainte de revelion, iar in seara de revelion cunoscundu-l pe tipu asta totul s-a dus.Iar cand am iesit ea mi-a spus ca a iesit cu mine mai mult din curiozitate... Am vb cu ea si a recunoscut, cel putin atat a avut curajul sa faca.Macar acum nu mai sufar aproape deloc, am nevoie de 2 zile sa-mi revin si un somn luuung.Merci fain!

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca fata este isteata va sti cum sa jongleze cu amandoi

| neutrino a răspuns:

Bucura-te ca s-a intamplat acum, si nu peste un an.

| Emilian65 a răspuns:

As lasa-o sa fie cu acel prieten, iar eu mi-as gasi o alta prietena care sa fiu iubit cu adevarat.

| sofisis a răspuns:

O lasi in pace...de tot.

| Madesz a răspuns:

Aș da-o-n ____ ma-si de panarama...

| Caddy14 a răspuns (pentru Madesz):

laughing Acelasi lucru' as face si eu.

| ONE123456789 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca nu stie ce vrea, este o fata imatura si mai are mult de invatat. Odata ce s/a intalnit cu tine, dar si cu acel baiat, denota ca nu e serioasa. Mai bine renunti la ea, mai sunt fete pe lumea asta. Apropo, sunt fata! Capul sus si multa bafta!

| Kate1979 a răspuns:

Din moment ce voi ati ieșit dupa seara de Crăciun, v-ati simțit fain împreuna, iar ea de Revelion nu a ținut cont si s-a încurcat cu un alt băiat, denota faptul ca nu este serioasă si ar trebui sa iti vezi de treaba ta. Faza cu "lasă-ma sa ma gândesc ce simt pentru x" e deja expirata de mult timp. In momentul in care iesi cu un băiat stii exact ce simti pentru el, iar aici ma refer si la tine si la celălalt. Ideea e ca probabil ii place sa fie in centrul atenției si se simte prea căutata. Nu o mai baga in seama si o sa vezi ca te va cauta ea.

| SilviaA240293 a răspuns:

Buna! Sunt fata si sincer iti spun am facut si eu ca fata despre care spui ca iti place. Eu nu stiam pe cine sa aleg pentru ca nu stiam ce simt. Pana cand unul din ei a luptat mai mult pentru mine si mi-am dat seama ca il iubesc si ca pe celalalt baiat il foloseam ca sa il uit pe primul fiind ca ne despartisem... Deci. Sfatul meu este sa lupti pentru ea. Arata-i ca o poti face fericita si ca ii poti oferi ce nu ii poate oferi celalalt : dragoste. Nu te gandi acum la sex. Ca e cam devreme laughing). Sper ca ai inteles ce vreau sa spun. Iti urez succes!