| 99807 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu iubita mea luna trecuta pe 1 si dupa aia pe 6 i-a venit ciclul. Dar luna aceasta are intarziere o saptamana. E posibil sa fie gravida?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Daca i-a venit menstruatia la 5 zile dupa actul sexual nu prea are cum sa fii ramas gravida. Intarzierea e cauzat de alti factori gen dereglare hormonala sau stres. Uneori chiar si un ciclu menstrual regulat care functioneaza dupa tiparul unui ceas elvetian poate suferi dezechilibre /perturbari cu cauza hormonala. Mai asteptati menstruatia ar trebui sa apara.

| 99807 explică (pentru HazelEyes77):

Ea si inainte avea dereglari de astea de menstruatie. Si abia i se reglase si acum iar a intarziat. Deci poate fi doar o dereglare. Multumesc

1 răspuns: