| Florin123321 a întrebat:

Am o intrebare cam grea.
Am facut sex cu iubita neprotejat insa nu m-am ejaculat in ea si am citit ca exista sanse sa ramana cu lichidul acela pe post de lubrifiant.
Insa intrebarea mea, daca am facut sex inainte cu o saptamana sa-i vina ciclu, daca cumva ii insarcinata ii mai vine sau nu?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca ciclul menstrual al iubitei este unul de tip REGULAT fiindca doar in acest caz se poate determina cu precizie de +/- 1, 2 zile data de incepere a urmatoarei menstruatii. Daca este intrunita aceasta conditie, atunci intr-un astfel de caz/ de situatie, in urma unui contactul sexual intretinut in ultimele 9-10 zile ale ciclului, in cazul vostru fiind doar 7 zile, formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA. Este determinat atat stiintific cat si medical ca NU poate exista un OVUL VIABIL in uter si din acest motiv in aceasta perioada (ultimele 9-10 zile) sexul poate fi finalizat intotdeauna cu ejacularea spermei adevarate (si nu acel lichid preejeculator inofensiv) in mod intentionat in vagin de fiecare data fara nici-o restrictie/retinere. In concluzie este exclusa posibilitatea de a se forma o sarcina si in mod absolut sigur menstruatia se va produce la data stabilita, calculata. Bineinteles cu conditia ca ciclul menstrual sa fie REGULAT si menstruatia sa se fi produs constant exact la data calculata in cel putin ultimele 6 cicluri avute. Multa sanatate!

| Florin123321 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos pentru timpul depus sa-mi oferi ajutor!
Iubitei mele azi i-a venit ciclul, deci 100 de este insarcinata si de azi incolo folosesc protectie, ii aiurea starea aceasta de nelisniste! laughing

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a avut loc cu o saptamana inainte de venirea menstruatiei, nu putea ramane gravida.