| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare: luni intr-un moment mai tandru cu prietena mea i-am bagat degetul mic in vagin, cam 2 3 cm si a acuzat o durere si dupa vreo ora asa a inceput sa ii curga sange si curge si acuma(si normal si chiaguri in special cand face treaba mica si nu este de la menstruatie ). Un sfat sau o parere, ceva? Din ce motiv mai curge sange si mai este virgina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Asa cum ti-am mai explicat prietena ta este virgina in continuare si va ramane asa pana in momentul in care va intretine primul contact sexual real, cel de dezvirginare, care se va produce doar atunci cand vaginul va fi penetrat de un penis barbatesc. In privinta sangerarii si mai ales daca aceasta continua si au inceput sa apara si cheaguri, vizita ginecologica devine obligatorie deoarece doar medicul poate constata si stabili adevaratul motiv al sangerarii. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In urma introducerii degetului in vagin i-ai rupt himenul si din aceasta cauza are acele scurgeri de sange de care vorbesti. Pentru ca nu a avut loc un act sexual cu introducerea penisului in vagin, ea a ramas virgina.

| Mariusica1999 a răspuns (pentru Emilian65):

Da dar deja e a 4 zi si inca sangereaza

| OMFGConrad a răspuns:

Probabil i-ai rupt himenul. Dacă s-a întâmplat asta se numeşte DEFLORARE, virgină încă este dacă nu a mai avut alte contacte SEXUALE înaiante.

| Mariusica1999 a răspuns (pentru OMFGConrad):

Nu a avut dar cum sa oprim sangerarea?

| OMFGConrad a răspuns (pentru Mariusica1999):

Doar nu sângerează şi acum, nu?! O consultaţie la ginecolog ar fi imperios necesară acum!

| majanan a răspuns:

In caz ca nu e grav, sangerarea va dura cateva zile iar apoi se opreste, aproximativ ca la menstruatie. Cel mai indicat ramane o vizita la ginecolog! Sanatate!

| Mariusica1999 a răspuns:

Sangereaza si acuma multumim