| christ91 a întrebat:

Am o problema de fapt o intrebare vizavi de inceputul unei relatii cu o fata, daca mi-ati mai citit si posturile anterioare o sa vedeti ca este vorba de o fata pe care am cunoscut-o intr-un localmeu eram la suc cu un prieten iar ea cu o prietena prietena ei a venit la mine sa-mi ceara id-ul pentru ea, eu i l-am dat ne-am cunoscut, ne-am sarutat pastram legatura.Ideea este urmatoarea ne-am intalnit doar de doua ori si asta din cauza conjuncturii, ea a luat vacanta eu am plecat la bunici de carciun dupa care dupa revelion eu am rebenit la oras iar ea aplecat la Bucuresti la o vara de-a ei deci practicea ar trebui sa vina saptamana viitoare, problema e urmatoarea desi e comunicativa cu mine, vorbim despre orice ce am facut, ce s-a mai intamplat etc, ea imi spune mie ca ei ii place foarte mult sa stea pe facebook si sa aiba foarte multi prieteni, Azi fara ca eu sa vad mi-a spus ca i-a dat un baiat comment-uri la fotografia ei si daca e sa ma uit si eu, o vedeam ca rade de situatie ca imi zicea k el s-a bagat cu ea in seama,, eu am intrebat-o sa-mi zica cum il cheama la care ea imi zice ca nici nu-l mai stie, ca n-a fost atenta.In concluzie intrebarea mea ar fi :avand in vedere ca ne-am vazot doar de doua ori si ca bineinteles de 2 saptammani pastram legatura si ca ea si-a dorit sa ma cunoasca bineinteles si eu incep sa o simpatizez ar ytrebui sa discut cu ea la telefon sa-i interzic sa mai dea accept la oricine desi eu i-am zis inca de la inceput ca nu-mi plac pesroanele care mint si sa die sincera cu mine ca nu vreau sa am surprize mai tarziumprecizez ca sunt genul caruia ii place mai mult sa vorbeasca fata in fata decat prin telefon pentru ca altfel simti persoana de langa tine,,, ideea e ca nu vreau sa o pierd iar ea desi e cat de cat sincera nu prea imi surade ideea asta cu facebook-ul si cu multi prieteni carora le da accept, ce parere aveti.va multumesc mult celor care o sa-mi raspundeti, funda

6 răspunsuri:
| kirra886 a răspuns:

Salut,eu consider ca nu ar trebuie sa o restrangi in anumite activitati pe care ea le iubeste sa faca. Inainte de a incepe o relatie eram intruna pe facebook,dupa aia mintea imi era ocupata de el si nu simteam necesitatea sa stau permanent acolo. Asa ca nu-ti fa griji,fii mai retinut,si nu-i interzice sa faca anumite actiuni doar din cauza ca doresti tu. Sa stii cind va vedea ca ii interzici,se va amuza si va faceo tot mai des,de obicei cind ti se interzice ceva,parca te atrge sa o faci mai des. Dac vei vedea ceva pe facebook ce nu-ti va placea,poti sa-i spui calm,ca situatia nu-ti este pe plac,dar spuneo uor,fara sa simta ca esti gelos sau nu-ti place. Un sfat cu siguranta poti sa-ti dau,cind va vedea ca esti solicitat de alte fete,mai ales daca ea a initiat relatia voastra,se va simti ofensata. Poti sa adugi putin piper si sa te comporti cu ea exact cum procedeaza ea. Femeile nu iubesc cind barbatii "le lasa pentru alta". Asta o va infuria si iti va pupa picioarele, in sens bun sigur ca)), bafta

| christ91 explică (pentru kirra886):

Mersi frumos,poate imi lasi si mie id-ul tau, sa nu intelegi gresit,,, poate mai vb pe tema postata de mine

| kirra886 a răspuns (pentru christ91):

Silvica.roscatica,adresa in skype, mess nu am...succese si numai bafta!

| andreeei a răspuns:

Draga cristi,
Daca vrei sa ai succes in relatie te sfatuiesc sa faci in felul urmator: Nu ii interzice sa socializeze, e foarte important pentru o fata sa poata vorbi chiar si cu persoane pe care nu le cunoaste.
Gandete in felul urmator: Nu ai de ce sa-ti faci probleme (doar comunica), tu nu ar trebui sa te complici cu asta - pur si simplu are prieteni, nu te inseala, nu nimic, si chiar daca te-ar insela, ar fi pierderea ei! Intelegi unde bat? Tu nu ai ce pierde, doar ea arehappy
Asculta-ma, de acum cand vezi ca iti spune despre un anumit comentariu de pe facebook, doar raspunde-i cu nepasare: "Am sa-i dau si eu un LIKE"
Bafta

| christ91 explică (pentru andreeei):

Iti multumesc mult pentru raspuns dar dintr-un punct de vedere nu inteleg,adica nu am eu ce sa pierd, ma gandesc la faptul ca poate intra in conversatie cu cineva pe facebook si pe urma ma paraseste pentru el,,, bine asta poate sunt eu un pic pesimist... spune-mi la ce te refereai cand ai zis ca numai ea are de pierdut si lasa-mi si mie id-ul tau te rog frumos.

| andreeei a răspuns (pentru christ91):

Ii cazul in care ea hotaraste sa te paraseasca trebuie sa gandesti ca a a pierdut nu tu