| Doriannn a întrebat:

Salut, am observat ca de cateva zile am niste taieturi pe gland ul penisului, unele mai mari unele mai mici. Am inteles ca cica e din cauza excesului de masturbare, pe langa asta am auzit ca se rezolva cu o crema insa nu am idee ce fel de crema, o recomandare ceva? Nu ma mananca sau alte chestii, doar cand e in erectie am gen niste fisuri.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti folosi orice crema emolienta, hidratanta din gama celor folosite pentru ingrijirea pielii. Sanatate! big grin

| Doriannn explică (pentru corbulalbrosu):

Imi poti recomanda una? Travocort este buna? Nu am pe piele taieturile alea, am pe capul penisului gen pe la baza.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa intrebi la farmacie cam ce iti pot recomanda in afara cremelelor Bepanthen sau GerovitalH3, care sunt foarte eficiente dar sunt si destul de scumpe. Poti sa incerci sa vezi ce efect au cremele emoliente ieftine precum cele cu extract de Aloe Vera, cea cu vitamina A si E sau cu extract de galbenele.

| Doriannn explică (pentru corbulalbrosu):

Travocort ar fi bun?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Doriannn):

Nu pot sa-ti ofer un raspuns sigur si/sau autorizat, referitor la ultima ta intrebare. Un raspuns autorizat ai putea primi de la o farmacista.

| Emilian65 a răspuns:

Foloseste, alifie de galbenele. Este foarte buna.

| Doriannn explică:

Probabil ca voi lua bepanthen insa nu stiu ce produs mai exact ca sunt si alte creme de bepanthen cen dailycream si alte chestii, daca am poti ajuta ar fi fain!

| Doriannn explică:

Bepanthen unguent nu ar fi mai bun fata de crema de galbenele? Mi e sa nu imprimeze mirosul pe gland si dupa sa miroase urat.