| Allex7 a întrebat:

Salut, am si eu in suflet ceva, nu stiu parca iubita mea s-a schimbat inainte imi trimitea mai mereu mesaje imi lasa acolo pe facebook si eu le vedeam eram asa de bucuros si fericit, cand ma duceam la ea era asa de fericita nu ma scapa din priviri in ea am gasit fericirea poate si astazi daca nu era ea eram singur in lumea asta. Acum e putin schimbata nu mai imi scrie asa pe facebook de exemplu astazi m-am trezit dimineata sa pot sa.i spun ca o iubesc si aiba grija la scoala, mi.a spus cateva cuvinte apoi a plecat. Ea nu stie ca sufar ingrozitor am nevoie de ea sa fie mereu langa mine, poate ca nu stie ca plang chiar daca am o anumita varsta ma doare ingrozitor. Am intrebat.o de ce te machezi cand pleci la scoala? Ea imi spune : da ce nu am voie? ma dor unele cuvinte ma dor. O iubesc enorm si sunt in stare de orice, As dori si eu sa aud mai des un te iubesc, imi lipsesti, esti bine? dar e OK inteleg si trec. Ma puteti sfatui si pe mine cum as putea proceda sa fie mai *lipita* de mine, va rog.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune i ce te doare, ea nu are de unde sa stie ca te afecteaza asa, ca suferi... poate fara sa intentia de a te rani face asta ori tu te ai indragostit si mai tare de ea si te astepti sa si petreaca timpu mai mult cu tine[tinand cont ca e si la scoala, fata mai are si de invatat], intelege o si vorbeste cu ea si faceti sa fie bine pentru amandoi

| DeeaMarry a răspuns:

Spune-i exact ce ne-ai spus si noua.
Nu te sfii sa-i spui ca te raneste indiferenta ei, ca ai dori sa iti acorde mai multa atentie, sa fie mai "lipita" de tine, asa cum spuneai tu. Ai nevoie de ea, si ar trebui sa te asiguri ca si ea afla lucrul acesta.
Sunt sigura ca, daca te iubeste, va fi mai atenta pe viitor si nu te va mai face sa suferi.

| SentimentalConsil a răspuns:

"O chemi la tine si ii zici hai sa jucam fotbal eu dau gol si tu zici au!" postat la 4 Mai 2012 13:16
E frumos cand te ia cineva la misto? nu cred, nu cumva esti gelos? sa inteleg ca nu esri in Romania sau din aceeasi localitate cu prietena ta?

| Allex7 explică (pentru SentimentalConsil):

Nu am luat pe nimeni la misto. Daca ma ignorai era mai bine prefer sa nu port un dialog cu nimeni, e ca si cum as scrie singur... Da sunt gelos si mie foarte greu uneori ma simt singur.

| SentimentalConsil a răspuns (pentru Allex7):

mai coruptorule de minore, aia cu fotabalul nu e misto? se vede ca ai probleme

| Allex7 explică (pentru SentimentalConsil):

Multumesc, ai terminat? ti-am explicat prieteneste felicitari o sa te Raportez.

| impresivepanda a răspuns:

Ei bine. intr-un fel si tu ai procedat gresit : Fetele se macheaza cand nu se simt frumoase. Asa ca asta imi spune ca nu i-ai dovedit asa de evident ca e frumoasa.Trebuie sa-ti respecti prietena si sa o aperi in fata altora.Sa o intrebi pe ea ce s-a intamplat, stiu ca e greu : x_x puppy dog eyes dar incearca sa-ti dai seama prin chestii marunte. Fetelor nu le place sa fie conduse sau sa li se impuna ceva, dar au nevoie de asta pentru ca daca nu fac chestii rele. Crede-ma sunt fata si am experienta incearca sa o iubesti si sa-i zici toata ziua ca e foarte frumoasa si ca nu ai lasa-o pentru nimic in lume...

| aleksia1 a răspuns:

Of.asa se intampla...cand baiatul e firav si iubeste, fata e mai rece. Dar stai calm asta nu inseamna ca nu te mai iubeste. Poate ca pur si simplu crede ca a dovedit ca te iubeste si nu crede ca te doare. Spune-i ce simti dar daca banuiesti ceva...cauta pana afli adevarulhappy