| iPaladinus a întrebat:

am si eu o intrebare. sunt virgin si s-ar putea sa am primul act sexual. Doare cand o faci prima oara? Vreau sa mentionez ca nu am ata rupta si ma mai jena uneori cand ma masturbam.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

D.p.d.v. pur teoretic in cazul baietilor care au penisul perfect sanatos si dezvoltat normal (fara fimoza sau fren scurt), nu apare durerea nici in momentul intretinerii primului contact sexual si nici pe urma. Frenul adica "ata" isi are rostul si rolul sau foarte bine definit/stabilit si in mod normal un fren sanatos NU se rupe niciodata. Majoritatea barbatilor maturi, activi sexual raman cu "ata" intreaga/intacta/nerupta toata viata. Roaga-te sa nu ti se rupa nici din greseala, pentru a nu deveni o "scula" inerta si lipsita de sensibilitate. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca penisul tau este perfect sanatos, la primul contact sexual nu te doare.

| konfing a răspuns:

Depinde si de fata. Si nu te gandesti tu la durere chiar daca ar fi sa se intample. Dar daca pui prezervativul fii sigur ca o sa te protejeze si impotriva durerii. Tu aprinde 2 - 3 lumanari la biserica si roaga. te la ce stii tu mai sfant sa nu o lasi insarcinata laughing

| Finutu_Alle_1989 a răspuns:

Foloseste durex