| petrescuionut a întrebat:

Salut, aseara am facut sex cu prietena mea, primul numar am ejaculat afara, am fost la toaleta am urinatr dupa 2 3 ore am facut iar, mi.a facut oral apoi am facut vaginal. am fost la toaleta si dupa la 4 5 ore m.am sters bine pe penis cu servetel umed si am facut din nou nici, o ejaculare nu s-a produs in vagin este posibil sa fi avut sperma pe penis..pe canal nu cred deoarece am avut urinari foarte lungi bausem foarte mult suc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel putin teoretic prin urinarile produse dupa fiecare ejaculare a fost curatita de fiecare data uretra de posibilele resturi de sperma care au ramas dupa ejaculare, astfel ca fiecare contact sexual urmator, s-a produs in deplina siguranta. Iar daca acele contacte sexuale au fost intretinute intr-o zi din afara perioadei fertile, atunci atat probabilitatea cat si posibilitatea de a se forma o sarcina se pot exclude si practic in totalitate. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu, sigur nu ti-a ramas sperma pe penis dar asta nu inseamna ca nu s-a mai produs. Indiferent ce faci daca nu va protejati cu ceva sunt sanse sa ramana insarcinata!

| vocea a răspuns:

Daca nu iti dai drumul in vaginul ei nu o sa ramana niciodata