| sleeppy a întrebat:

Salut,cum credeti exista iubire la departare, adica doua tari diferite..am nevoie de ajutorul vostru, dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| 4343gddhkied a răspuns:

Am fost in situatia asta pentru cateva luni de zile. E greu sincer, dupa ce il\o ai aproape nu te-ai mai desparti de el\ea, iar daca aceasta \acesta trebuie sa plece iar, vor exista multe certuri si acea iubire se va duce odata cu ea\el. Deci exista iubire la distanta, dar nu pentru mult timp:* mult succes!

11 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Nu exista si inceteaza sa te mai minti singura.Trezeste-te la realitate

| OnuOnulică a răspuns:

Atata timp cat intervine respectul fața de partener, atunci da. Dar daca nu exista respect si iubire adevarata atunci e clar ca nu happy

| neutrino a răspuns:

Este o mare greseala sa crezi ca poate exista asa ceva. Aceste povesti le pot crede doar cei/cele ce nu sunt capabili de o relatie normala, loco, si isi fac iluzii ca pot fi iubiti/iubite de la distanta.

| SkyPilot a răspuns:

Este foarte greu sa mentii o relatie la distanta.

| pietrean a răspuns:

Mai fatuca, tu ne crezi tampi? Data nasterii pe care tu o declari, ar arata ca ai avea...53 de ani! Dar dupa modul cum pui intrebarile,ARATA CLAR,ca esti o fata destul de mica, dar fara pic de respect fata de userii acestui site.
Citeste si tu intrebarea pe care ai pus-o(dar si celelalte!) si vezi ce inteles are.
Iubire poate exista si daca esti aproape si daca esti la distanta fata de persoana iubita. Daca rezista relatia, asta ar fi problema!
Mai umbla prin cartile de limba romana, dezvolta-ti vocabularul si apoi ai mai avea dreptul sa pui intrebari, serioase, scrise gramatical si cu o oarecare logica.

| sleeppy explică (pentru pietrean):

Ca de obicei exista asa persoana care sa judece fara sa stie, am scris cum am considerat eu ca trebuie ok?
de ce oare lumea asta nu e mai infiferenta
am facut niste greseli gramaticale e problema care ar trebui sa ma afecteze pe mine nu pe o persoana complet necunoscuta

| pietrean a răspuns (pentru sleeppy):

Ba din contra,ne afecteaza si pe noi cand vedem astfel de tineri care nu stiu sa formuleze o propozitie. Daca toti am fi indiferenti,persoane ca tine ar crede ca asa este normal sa scrie, sa se comporte.
Si DA, chiar daca ai scris cum ai "considerat" tu(anagramat)si este "problema"ta, te poate afecta atat pe tine, dar si pe cei cu care intri in contact.Conteaza daca esti o necunoscuta? NU! Modul acesta arogant al tau dar si fara pic de elementara cultura, ne zgarie retina.Totusi este un site public.Nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista. E simplu. Daca ai familie, copii si alte lucruri de genul puternice care va leaga, e posibil sa va tina pentru ca eventual tot inapoi impreuna veti fi.

Dar in schimb, nu are cum sa tina. Nu va veti vedea, si iti spun de pe acum, fie ca nu e ceea ce vrei sa auzi, dar asta nu va fi o relatie sanatoasa :-s Inevitabil apar lucruri ce va va deranja pe rand in relatie happy

O zi frumoasa

| Catalin_Adrian_Neagu_1989 a răspuns:

Exista daca fiecare partener gaseste pe altcineva laughing

| AKaze a răspuns:

Ba, merge. Dar eu greu.

| Obertinschi_Larisa_1997 a răspuns:

Se spune că distanța e testul iubirii. Dacă voi chiar vă iubiți, o să țină.