| anonim_4396 a întrebat:

(dau funda)
Din nou apelez la sfatul vostru. Eu am o relatie la distanta de aproape 2 ani. Pana acum o luna si ceva ma intelegeam foarte bine cu prietenul meu, dar dupa ce ne-am intalnit in ianuarie lucrurile nu mai sunt la fel de roz. Nu mai este la fel de afectuos si romantic, ii este greu sa isi arate iubirea pentru mine. El mi-a spus ca nu vrea sa ne despartim si nu vrea sa ma piarda, dar nu inteleg de ce nu reuseste sa isi arate sentimentele. In ultimul timp ii tot reprosez fiecare greseala minora ce o face, si ma deranjeaza ca discutiile noastre sunt bazate doar pe lucruri ce nu implica relatia noastra. El mereu vrea sa ne jucam jocuri pe calculator, sa ne uitam la filme/seriale.Eu mi-as dori sa discutam si despre noi. Sunt foarte dura cu el si frustrata, nu am rabdare de loc, si izbucnesc de la prima lui greseala in aceea zi. El mi-a spus ca isi doreste sa fiu mai draguta si sa am mai multa rabdare. E destul de greu, desi incerc. E adevarat ca face si greseli ce stie ca ma deranjeaza enorm, iar asta ma afecteaza si mai tare. Simt ca l-am indepartat...mereu imi spune ca eu sunt nemultumita de el. Cum as putea sa il fac sa nu mai simta asta?
Va multumesc ca ati citit, si daca aveti vreun sfat va rog sa imi scrieti, va raman recunoscatoare happy. O zi buna tuturor!

16 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu e prefect, dar incearca sa fie - pentru tine.Eu zic sa fii putin mai intelegatoare. Pupici!

| MasterYoda a răspuns:

Orice ar face, tu tot nemultumita o sa fi! alege-ti un munte si ascunde-te acolo

| onetwothree a răspuns (pentru MasterYoda):

Ar fi si asta o idee, dar totusi prefer sa ma schimb, dar nu stiu cum sa incep happy

| MasterYoda a răspuns (pentru onetwothree):

Nu te mai schimbi... adio! muntele e cea mai buna solutie. ai mancare din belsug, adapost, aer curat...

| ionut931 a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta si de cand ne-am vazut am inceput sa am aceeasi problema ca a ta, am incercat si cu vorba buna,dar parca tot nu merge,ea refuza sa mai vorbeasca asa deschis cu mine,sau macar asta simt eu ca face,uite daca vrei putem sa vorbim despre asta, amandoi avem nevoie de o solutie, astept raspunsul tau happy

| ionut931 a răspuns:

Imi este greu sa comunic cu tine asa, lasa-mi un id de mess te rog, cred ca am nevoie de ajutorul tau cum si tu ai nevoie de ajutorul meu

| ionut931 a răspuns:

Te-am adaugat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Schimba-ti comportamentul, incepind cu a nu mai pune atita presiune.Numai bine.

| onetwothree a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar trebui sa incerc sa ii las mai mult spatiu? Il sufoc cu reprosurile mele?

| anonim_4396 explică (pentru onetwothree):

Categoric,daca tot deschizi gura,in loc de repros spune ceva dragut, care sa il atraga, nu sa il departeze.Mult noroc.

| onetwothree a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar daca ma deranjeaza cand greseste cu ceva?

| anonim_4396 explică (pentru onetwothree):

Spune-i cu vorba buna nu reprosind.Cadeti de acord si eliminati ceea ce deranjeaza unul la celalalt, daca vreti ca relatia sa dureze.Numai bine.

| onetwothree a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti multumesc, am sa iti ascult sfaturile happy

| RetardedRacoons a răspuns:

Incearca sa-ti scoti coceanul ala din cur si sa realizezi ca o relatie ar trebui sa fie fun. Asta inseamna sa te joci cu el pe pc daca ii face placere ca si el iti face tie poftele egoisto!

| onetwothree a răspuns (pentru RetardedRacoons):

Adevarat, sunt total de acord cu tine. Dar in acelasi timp nu ar trebui sa fie si el afectuos?

| RetardedRacoons a răspuns (pentru onetwothree):

E cam greu sa fii afectuos cu un balaur nu crezi?