| anonim_4396 a întrebat:

Salut, deci dupa peeting a inceput o singerare, dimineata dureri abdominale si singerare asa ca in timpul ciclului, mentionez ca a durat 5 zile...Stau si ma gindesc acesta era ciclul sau himenul s-a rupt? Vreau sa spun ca sint inca virgina.

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin petting; daca nu a existat penetrare himenul nu poate fi rupt. Iti reamintesc, Pettingul este act sexual fara penetrare!

pa, pa.

| Crisstina a răspuns:

Din cate stiu eu, dupa ruperea himenului nu sangerezi 5 zile.

| anonim_4453 a răspuns:

Nu draga... nu are cum sa ti se fi rupt himenul... tot ce ai mentionat tu mai sus sint semnele reale ale aparitiei menstruatiei. Iti mai zic o diferenta: cind ti se va rupe himenul e posibil nici sa nu-ti curga singe, dar daca va fi asa atunci vei observa doar citeva picaturi si vor fi de o culoare roz aprinsa si nu vor curge cu zilele, insa singele de la menstruatie este cu mult mai inchis ( rosu-aprins, maroniu). Asa ca stai linistita, ca himenul nu se rupe atit de usor, mai ales daca e posibil sa-l ai elastic, nici cu penetrare nu-l rupi asa simplu. Succes!