| SteauaROsie a întrebat:

E cam complicata situatia unpic nu stiu ce sa cred aici. E vorba de o fata de la mine de la munca am urmarit o timp de cateva zile si din cate se pare, de ieri a pus ochii pe mine, ma tot urmareste cu privirea de exemplu astazi a trecut pe langa mine de 4 ori si cauta sa ma priveasca in ochi. dar a fost o faza la care mi a dat de gandit. la plecarea de la munca eu ieseam din fabrica iar ea se ducea la baie, am trecut pe langa ea,(am tras cu coada ochiului)se uita in ochi mei rolling on the floor dupa ce am trecut de ea in fata mea era o prietena de a ei cred, aia se uita la ea,apoi se uita la mine Si prietena ei,de fiecare data cand trece pe langa mine ma priveste direct in ochi numai ca nu am putut sa facem cunostiinta,mi-e frica de maicasarolling on the floor Lucreaza amandoua in aceiasi fabrica si m au speriat de fiecare data cand treceau pe langa mine, se uitau in ochii mei mai ales maicasa. deci sa revenim. Dupa ce s-a intamplat toate astea astazi,am iesit din fabrica si ma gandeam, WTF sunt prins la mijloc. nu inteleg de ce alea s au uitat una la alta si apoi cu ochii pe mine amandoua Oare ele vorbesc (fetele) in pauze, de exemplu "Fata vezi ca imi place de baiatul ala"? Ma place vreo una dintre ele, sau ma agit degeaba laughing?

Răspuns Câştigător
| IceTouch a răspuns:

Depinde.Trebuie sa fii atent si in acelasi timp 100% sigur ca,,iti da un semn''. Cunosc foarte multe cazuri in care baiatul s-a hazardat ca,,Tipa aia se uita la mine,chiar in ochii mei zici ca nu isi mai dezlipeste privirea de mine''.In general fetele sunt foarte greu de inteles(pentru baieti desigur), ceea ce te sfatuiesc eu este sa mai astepti putin si sa,, aduni probe''. Daca intr-adevar realizezi ca iti da semne de luat in considerare du-te la ea, invit-o undeva, daca vrei de pe acum sa risti este o probabilitate foarte mare sa-ti spuna ca....na s-a uitat si ea la tine etc..Partea mai nasoala este ca ti-e colega de serviciu si daca te respinge o sa te simti foarte incomfortabil la locul de munca, asa ca doar daca esti sigur ca,, iti da semne'' du-te si invit-o la o plimbare etc.

| SteauaROsie explică (pentru IceTouch):

Da
foarte interesant ce zici acolo, si foarte adevarat
astazi cand ma imbracam sa plec de la munca
ea se uita spre mine si se cam grabea sa si faca bagajul si ea
de parca vroia
sa ne intalnim accidental afara
mai astept nu ma grabesc...
mie mi s a mai intamplat asa cu o alta fata

atunci am intrat in vorba cu ea, si dupa 2 zile i am cerut numarul de telefon
adevarat, ca e greu cu fetele astea
nu stii sigur ce vor
timpul le rezolva pe toate
Si cam totul vine de la sine.

| IceTouch a răspuns (pentru SteauaROsie):

Eu ti-am spus totul din proprie experienta, imi placea de o fata, la scoala se comporta foarte Ok mi se parea una la o mie, dar dupa ce am stat putin si am asteptat am descoperit ca nu era tocmai fata la care ma asteptam.De aceea mai ai putina rabdare si incearca sa afli mai multe despre ea prin diferite intermedii. Daca merita...da-i inainte, daca nu, vei uita de ea la un moment-dat.
Daca sfaturile mele ti-au fost de folos, as fi bucuros sa primesc o funda.Mersi.Iti urez bafta.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sunt interesate in tine si nu stiu asta, ori susotesc intre ele (cel mai sigur despre tine) si au un plan sa vada daca cedezi la una sau la alta. Cel mai bine e sa nu le dai importanta pana cand aia de care iti place cedeaza si iti spune ca vrea sa iasa cu tine asa le arati ca nu esti tantalaul nimanui.