| anonymous2666 a întrebat:

Ieri am avut contact sexual cu prietena protejat. Am ejaculat prima data in prezervativ, penisul meu fiind in afara vaginului. M am dus și m-am șters la baie, am pus alt prezervativ și am început din nou. A doua oară am ejaculat la fel, in prezervativ cu penisul in afara vaginului, însă am observat un lichid alb-transparent in jurul vaginului ei și nu sunt sigur dacă era secreția ei datorită excitarii sau ar putea fi de la mine. Țin sa Menționez ca totul a fost protejat. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul in care este intretinut actul sexual, glande specializate existente in vagin produc lichid lubrifiant al carui rol si rost este cel de a mentine cat mai bine umezita mucoasa vaginala. Fiindca acest lichid lubrifiant are aspectul asemanator cu cel al spermei, din cauza lipsei de informatii corecte, destul de des apar astfel de stari de ingrijorare care sunt cu totul nejustificate. Multa sanatate!

| anonymous2666 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc frumos pentru răspuns. Da, cele doua sunt destul de asemănătoare și induc in eroare.

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ambele acte sexuale, riscul de sarcina este aproape de nul.

| Sofer a răspuns:

Era secretia ei. Stai linistit.

Răspuns utilizator avertizat
| MPersephone a răspuns:

De ce nu va informati mai bine inainte sa faceti ceva? Da, e atat de insarcinata, incat bebelusul va iesi cu alt bebelus in burtica. Pentru ca se pare ca uitam de logica pe aici.

| anonymous2666 explică (pentru MPersephone):

Consider ca sunt destul de informat, însă cele doua lichide sunt destul de asemănătoare încât e greu sa le deosebești, de acolo și îngrijorarea. Mersi de părere