| Ionuzt369 a întrebat:

Salut..ieri am întreținut relații sexuale cu prietena mea.Ea fiind virgina..Mai întâi am făcut oral. După care am băgato și am "dat" de vreo 5-6 orii dupa care ne.am oprit pentru a pune prezervativul și am continuat partida pana la ejaculare și totul a fost ok..frica îmi este de acele 5-6 orii care din ce am citit poate rămâne însărcinată și de la lichidul seminal care ajuta la lubrifiere. Exista șanse sa fi rămas însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu ai ejaculat cu cateva ore mai inainte de a intretine acel sex de dezvirginare, atunci nu putea sa existe/sa ramana sperma in uretra care prin amestecare sa contamineze lichidulul preejeculator. De altfel ceea ce ar trebui sa te intereseze si/sau sa te ingrijoreze cu adevarat in primul rand si in cea mai mare masura este cea care se refera la momentul in care a avut loc sexul si anume; in timpul sau in afara perioadei fertile. O femeie poate sa ramana insarcinata NUMAI in cazul in care SPERMA ajunge in vaginul ei si acest lucru se petrece in timpul PERIOADEI FERTILE. In restul zilelor, adica in cele din afara perioadei fertile chiar daca ajunge sperma in vagin posibilitatea de a se forma o sarcina este aproape imposibila. Deci ceea ce ne-ai intrebat pe noi si vrei sa stii sigur daca exista posibilitatea de a se forma o sarcina, o poti afla DOAR de la ea, prietena ta fiind cea care iti poate da raspunsul sigur, exact si mai ales corect. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Total gresit a fost modul de a pune prezervativul, facand oral intai ai lasat sperma pe tractul urinar, care s-a scurs imedita cum l-ai introdus in vaginul fetei. Degeaba ai pus prezervativul dupa aceea, ea are sanse sa ramana gravida, daca era in perioada fertila.
Prezervativul se pune intotdeauna inainte de a incepe partida de sex, indiferent ca-i orala, vaginala sau anala.

| Emilian65 a răspuns:

Daca inainte de acele 5-6 ori pe care le-ai dat fara prezervativ nu te-ai masturbat si sa ramana sperma pe canalul uretral, nu sunt sanse sa ramana gravida.

| Nemessys a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea, sansele de a ramane insarcinata sunt egale cu 0.

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Nu se ramane insarcinata cu niciun lichid! Daca nu ti.ai dat drumu in ea nu are cum... fara spermaaa aiaaa nu poti ramane insarcinata...si chia daca lichidul acela de ar avea spermatozoizi nu au aceeasi putere ca sa ajunga pana acolo si sunt putini fata de sperma! Pe net se scriu multe cu lichidul acela...dar nu e adevarat! Sau daca cumva inainte ai facut ceva in care ti.ai drumu atunci mai raman cativa... spermatozoizi acolo! Dar in rest nu are cum si zic asta din propria experienta...de 2 ani ceva!