| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata.Nu suntem in aceiasi clasa.,dar ne jucam mereu impreuna in pauze.(Eu sunt in clasa V-a A,si ea in V-a B). Oricum,va rog sa nu imi spuneti ca sunt prea si mic,si bla bla bla,ok?
Chiar azi, ea si cea mai buna prietena a ei s-au certat foarte rau(cearta dinaia cu insulte si chestii......cand o tot insulta pe fata de care imi place,imi venea sa-i dau un pumn!)In fine... daca luni i-as da o ciocolata,si ia-si zice:"Ia ciocolata asta,ca sa nu mai fi trista, in legatura cu fosta ta cea mai buna prietena"
Ar fi dragut?

21 răspunsuri:
| ChangeYourLife a răspuns:

Esti prea mic, si bla bla bla, ok?

| Fatamuntilor a răspuns:

Foarte dragut din partea ta ca vrei sa-ti invesesti colega.
Faza cu ciocolata, e buna, o poti incerca.
Dar nu uita ca prietenele se mai si impaca.

| MegaZero a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Mersi! Tu esti singura care nu s-a legat de mine...

| MegaZero a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Hei! Daca vreti sa ma ajutati, bine, daca nu, nu.Ok...dar nu ma mai insultati.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru MegaZero):

Ma gandesc ca intre intre voi e simpatie, iti place de ea si atat! Nu se pune problema unei,,, relatii'' sau,, iubiri'''.
Daca vrei sa si te placa iti vezi de scoala, iar pentru iubire astepts cel putin pana la liceu.....sau cat mai tarziu.

| Cristiann25 a răspuns:

Doamne cat ma faceti sa rad copii! Aveti o gandire...laughing

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Cristiann25):

Haha laughing ce ma binedispus tipu big grin

| Cristiann25 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Asta e adevarul! Copiii din ziua de azi sunt tot mai analfabeti.In loc sa invete sa vorbeasca, sa puna mana pe carte le arde de alte prostii!

| Vi003 a răspuns:

Bla, bla, esti prea mic! Vezi ca pe 6 dec. vine Mosu'. Fa-ti o lista cu ce-ti trebuie, uita-te la desene animate si lasa-te de prostii, ca poate afla taica-tau. Spune-i profei de lb.romana sa te asculte mai des la gramatica, esti varza!

| Blackrose101 a răspuns:

Un gest de genul acesta ar fi dragut, dar iti recomand sa schimbi faza cu ciocolata.Ce ai spune daca ai purta o discutie cu ea in care sa o consolezi, sa ii oferi un umar pe care sa planga.

| MegaZero a răspuns:

Am facut o greseala in intrebare.Eu sunt clasa VI-a A, si ea e VI-a B.

| MegaZero a răspuns:

Un baiat enervant (cu care am avut probleme in trecut)din clasa acelei fete cred ca si-a dat seama ca o plac.El i-a spus altei fete, fata aia altei fete, si fata aceea mie.Si mai e si un baiat in clasa mea care ii spune fetei de care imi place ca e iubita mea, iar asta a enervat-o.S-a enervat pentru ca nu ii place de mine, sau pentru ca e timida?

| Blackrose101 a răspuns (pentru MegaZero):

Poate a fost suparata deoarece a fost subiectul barfelor colegilor sau este doar o persoana mai timida, dar nu poti sti niciodata sigur daca te place inainte de a o intreba.

| MegaZero a răspuns:

Deci,eu cu fata de care imi place, inca 2 fete, si cu un baiat ne jucam un joc in pauze.Baiatul,este impreuna cu una dintre celalalte 2 fete.In fine...de azi incepand, nimeni cu cine jucam jocul nu vroia sa joace numai daca juca si baiatul ala(ala care are iubita).Si dupa aia in ora, l-am intrebat de ce crede el, ca nimeni nu mai vrea sa joace numai daca joaca si el.Si el mi-a zis:"De celalalte 2 fete nu stiu, dar stiu ca angryFata de care imi place) ma place!"
Dar el are prietena.Baiatul ala nu stie ca o plac pe X.Ce sa cred? Ce sa fac? Chiar e acela motivul?

| Blackrose101 a răspuns (pentru MegaZero):

Poate a aflat ca tu o placi pe fata aceea si vrea sa iti faca in ciuda sau este un nesimtit si uita ca are deja o iubita.

| MegaZero a răspuns (pentru Blackrose101):

El nu a zis ca el o place pe ea.El mi-a zis ca EA il place pe el.Ce sa cred?

| Blackrose101 a răspuns (pentru MegaZero):

Asta am spus si eu, ca tipul ala a spus ca EA il place doar ca sa te supere pe tine.

| MegaZero a răspuns (pentru Blackrose101):

Acelasi tip,mi-a zis mie si prietenei ei cele mai bune,ca fetei de care imi place(nici unul nu stie ca si eu o plac)ma place(opusul a ce a zis el prima data, cand a zis ca il place pe el).In fine, prietena ei cea mai buna ea zis ce a is baiatul ala, ea s-a enervat, si l-a fugarit prin toate scoala laughing)
In fine...acum..ea s-a enervat pentru ca nu e adevarat(adica ca nu ma place), sau s-a enervat pentru ca el mi-a spus mie asta?

| MegaZero a răspuns (pentru MegaZero):

O sa corectez ultima propozitie:
In fine, ea s-a enervat pentru ca nu e adevarat(adica ca nu ma place), sau s-a enervat pentru ca e adevarat, si baiatul ala mi-a zis mie asta?

| kingovernothing a răspuns:

Baiete, lasa naiba puta. Pune mana pe o carte de colorat.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru kingovernothing):

Faptul ca a pus intrebarea la,, dragoaste si sex '' nu-ti da dreptul sa te iei de el.A cerut o parerere, nu a pus intrebari despre sex.