| Seby_9742 a întrebat:

M-am gandit sa va cer si voua ajutorul in privinta unei mici probleme. Tin sa mentionez ca sunt in clasa a 10-a si am 17 ani. De curand am observat o fata din a 9-a pe holurile scolii si imi este simpatica. Toata treaba sta in felul urmator: am contactat-o pe facebook si i-am trimis un mesaj ceva genul Ce faci? si dupa asta am facut cunostinta si am mai discutat noi vreo cateva chestii. Ea e genul ala de fata mai linistita care nu prea se omoara dupa socializat sau cam asa ceva.Problema este ca in ultima vreme nu raspunde deloc. Nu i-am spus nimic urat/rau pentru a avea vreun motiv (nu are un iubit). Sincer are multe multe dintre calitatile pe care le caut la o fata, motivul pentru care as vrea sa incerc sa ii arat ca sunt de treaba. Iar acum intrebarea mea este: ce pot sa fac astfel incat sa ii atrag intr-un fel sau altul atentia si sa vada ca sunt de treaba?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu are rost sa te amagesti de unul singur. Concluzia ce se poate trage se rezuma de fapt in cateva cuvinte si anume, nu este interesat de persoana ta.

| neutrino a răspuns:

Ea deja a realizat cat de treaba esti tu si nu doreste decat sa o lasi in pace, iar tu trebuie sa-i respecti decizia. Nimic mai simplu.

| Țoglă a răspuns:

Să vorbești cu ea în viața reală

| baiatulbaiatbaietel a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie ca tinehappy
Numai ca eu am aproape 14 iar ea 15laughing
E mare diferenta de varsta
Dar ma rog...
Tot asa am observat-o pe holurile scolii
M-am bagat in seama cu ea
Si la scoala si pe facebook
La inceput nu prea imi raspundea la mesaje...sad
Dar dupa un timp am inceput sa ii fac complimente la scoala.
Pe facebook
Si imi raspundea punadu-mi un emoticon cu inimioara sau pupic
Si uite ca acum am deja 3 luni jumate cu ea
Incearca la scoala sa stai aproape de ea
Fa-i un cadou
Pup-o
Vorbeste-i dulce si frumos
Dar trebuie sa ai si conditie fizica buna
Ca daca esti un grasan fraier si ea e o bunaciune sexy bomba nu ai sanse cu ea
Iubita mea s-a uitat la un soarec ca mine deoarece am 1.72 si fac fotbal de 9 ani
Si arat si bine
Ma scuzati ca nu sunt prea modest
Asa...
Incearca sa te comporti frumos cu ea
Spune-i ca o placi
Adu-i un trandafir...
Succeswinking

| Seby_9742 explică (pentru baiatulbaiatbaietel):

Da-mi si mie adresa ta de mess/facebook/skype sa vb ceva big grin

| Alexis593 a răspuns:

Poate ai fost prea insistent/cicalitor cu ea. Dupa ce ai bagat-o de cateva ori in seama, trebuia sa astepti sa te bage ea in seama si atunci vedeai daca chiar este interesata de tine.Sau poate nu este asa, dar cel mai bine, ar trebui sa te duci la ea si sa o intrebi de ce este suparata si de ce nu mai vorbeste cu tine.