| csbau a întrebat:

Salut, m-am indragostit de o colega foarte tare, dar problema e ca ea are prieten. Ma inteleg foarte bine cu ea, iar la scoala ma lasa sa o imbratisez, sa o pup pe fata, niciodata nu se supara, mereu imi zambea, cred ca si ea ma place. Acum vorbesc cu ea prin mesaje, la telefon si nu stiu cum sa fac. sa o invit in oras si sa ii spu sentimentele mele pentru ea? sau sa mai astept pana se desparte de prietenul ei? Recunosc, m-am mai indragostit si de alte fete, dar ea e mult mai speciala, mereu cand o vad inima imi bate, de parca vrea sa imi iasa din piept! happy

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut cîti 14 ani ai?

| Geo17 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

13 laughing rolling on the floor laughing rolling on the floor

| csbau explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stai linistit, prietene am 17 ani, acum aflu cu adevarat ce e dragostea! happy

| LissLiss a răspuns:

Uite, si eu am un coleg ceva de genul tau, care vine la mine, ma mai imbratiseaza, vorbim. Insa sti, mi-e drag ca si cum mi-ar fi frate. Iar daca as afla ca ma place, m-as simti stanjenita, nu as mai putea vorbi cu el la fel ca acum si as incepe sa-l evit mai ales daca am prieten. Nu stiu cat de serioasa e relatia ei insa merita sa mai astepti. Poate la scurt timp se vor desparti si pe urma ai putea sa-i dai discret niste semne ca o placi. Daca observi ca va continua "jocul" tau, poti sa mergi mai departe insa daca te va cam evita. incearca sa o lasi mai usor. Asculta-ma pentru ca nu cred ca ai vrea sa-ti pui sentimentele pe tava una doua iar ea sa-ti explice ca are o relatie is asa. Nu te-ai simti prea bine si in plus ati strica prietenia asta. Intelegi? Be smart and take care!hee hee

| LissLiss a răspuns:

Funda te rooog? happy [raspunsul e mai sus]

| grab a răspuns:

Corect ar fi sa se desparta intai de actualul. Tu nu ai ce sa fortezi, poti doar sa bati seaua sa priceapa iapa, atat!

| UngUrU777 a răspuns:

Frate daca ii spui acuma in timp ce are prieten, s-ar putea sa nu mai vorbiti niciodata e un risc mare dar na! Cum vrei tu!

| iuliaa27 a răspuns:

Incerca sa iesiti, iar dupa aceea vei vedea daca te place sau nu.

| nothingggg a răspuns:

Sti cum e.ea te considera cel mai bun amic al ei te considera ca un frate iar cel mai frumos in aceste prietenii e ca odata si odata veti fi impreuna ..lasa timpul sa treaca ca ea sa.si dea seama de sentimentele tale sau de ce nu sa.i spui tu. daca nu risti nu castigi smug

| Iris25 a răspuns:

Parerea mea e ca te place si ea, si mai mult ca sigur stie de sentimentele tale pentru ea. cred ca ar trebui sa incerci sa ii spui ce simti, macar stii ca ai incercat happy

| Alyy004 a răspuns:

Buna, nu trebuie sa o inviti nicaieri, in primul rand trebuie sa vorbesti cu ea, sa o intrebi daca il iubeste daca isi vede viitorul cu el, etc. Ea poate te vede doar ca pe un prieten si nimic mai mult. Si eu am avut un prieten dar in acelasi timp am avut si iubit si ma intelegeam super bine cu amicul meu, il imbratiseam, il pupam, si imi petreceam foarte mult timp cu el, dar asta nu insemna ca il plac din contra il vedeam mai mult ca pe un frate. Tu ar trebui sa o intrebi sa fii sincer cu ea si sa vezi ce iti spune ca daca o iei din prima ai putea strica si relatia de prietenie dintre voi doi, si poate ca prin relatia asta de prietenie poate ca chiar va fi ceva... Bafta :*