| SouLIce a întrebat:

Salutare!
Cu 2 luni in urma la locul de munca m-am indragostit de o colega, am incercat s-o invit in oras, sa ne cunoastem nu a zis nu si nici da. A lasat sa inteleg ca o sa iesim si mi-a dat motive sa cred ca si ea ma place. Dupa, compania ma mutat in alta parte, cateva zile am venit la ea i-am spus ca m-am indragostit de ea, mi-a dat numarul ei am vorbit cu ea si mi-a zis sa o mai sun. Dupa toate astea s-a schimbat total. nu mai raspundea la telefon si foarte greu la mesaje mi-a zis ca nu vrea decat o amicitie si ca o sa iesim ca amici. am mai incercat sa o invit in oras ca amici cum a zis ea si mi-a zis ca sunt stresant si ca nu credea ca pot fii atat de stresant. Mi-a dat block pe whatsapp si facebook. Am suferit enorm dupa asta si inca sufar chiar daca a trecut o luna de cand numai stiu nimic dea. Am visato de nenumarate ori, mi se face un dor nebun dea ea. As vrea sa ma duc pe la ea, la locul ei de munca si sa incerc sa reiau legatura cu ea dar nu stiu daca procedez bine sa ma duc acolo si sa o vad. mie teama ca o sa sufar mai rau, daca o vad si daca vorbesc cu ea
Nu stiu ce sa fac
Un sfat va rog

Răspuns Câştigător
| L1feDRAIN a răspuns:

Poate a gasit pe altcineva, poate nu e sigura ca te vrea..are si ea dubii ca nu esti cel potrivit, posibil ca e in stare de stres si nu stia ce sa faca poate are si ea o problema..si tu doar o agravai cind vorbe-ai cu ea si te-a blocat sa nu ii faci mai rau.

Concluzia mea:
E posibil ca te place, dar ceva o impiedica sa faca asta mai intens.
sau
E gen de femeie fara simt omenesc si sa "jucat" cu tine dupa care te-a aruncat.

Acum alege, eu nu o stiu, doar tu.

Sper ca te-am ajutat, zi "mersi" si pa.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia umbla cu barbati care au o situatie materiala mai bogata, altfel daca era un om simtit iti zicea sa nu o mai cauti deloc pentru ca nu santeti compatibili. Cine vorbeste asa urat ca ea da dovada ca e curva, rad femeile de voi ca mergeti dupa ele si va iau drept fraieri dar e bine ca se mai gasesc indivizi care le mai trage o batuta dupa merit

| Astaeparereamea a răspuns:

Fata a procedat foarte corect, ai speriat-o frate spunandu-i ca te-ai indragostit de ea, asta numai in doua luni de intalnire doar la locul de munca. Mai lasa sa treaca putin timp si sun-o, spune-i sa te ierte si sa te accepte ca pe amic, promite-i ca nu o mai deranjezi si o s-o lasi pe ea sa ia unele decizii in privinta unor eventuale invitatii in oras. Spune-i ca ai actionat asa pripit datorita stangaciei tale in privinta de a te apropia de o fata si ca ai facut asta din cauza frumusetei si al caracterului pe care il are thumbs up

| SouLIce explică (pentru Astaeparereamea):

Mi-a zis un prieten ca a vazut-o in masina cu un tip... nu cred ca mai are rost sa o sun. Am iubit-o si inca o iubesc dar vreau sa o uit si sa gasesc o alta fata chiar daca probabil nu o sa ma mai indragostesc cum m-am indragostit de ea
Multumesc pentru sfat
Daca as fi putut as fi dat funda la toti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai insista, nu merită.

| daniel8719 a răspuns:

Probabil are o relatie, relatie care cand ti-a dat tie de inteles ca ar fi disponibila nu functiona tocmai bine, dupa care s-a impacat cu respectivul. oricum daca ati ajuns la block pe facebook etc, e cazul sa o uiti, cu cat vei incerca sa o contactezi mai rau, cu atat va crea fata de tine o repulsie mai mare...cine stie poate peste cateva luni/1 an/2 va intalniti intamplator pe strada, poate nu... incearca sa o uitiwinking