| Lidia09 a întrebat:

Salut! Mai am o întrebare pentru băieți. Poate că voi aveți mai multă experiență. De ce băeții se țin departe de fetele frumoase? Ce vă este frică de ele? Adică fetelor le place să fie frumoase, să se simtă bine și poate apare și vreun gentleman frumos, dar în loc de asta ăștea mai vai de capul lor nu se tem să se apropie de ele. Și după spun că: uite ce fată frumoasă, dar uite ce prieten are. Cum să nu aibă așa prieten? Dacă vouă vă este frică să vă apropiați! Sincer chiar nu înțeleg astastraight face

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Depinde si cum definim frumusetea, pentru mine antonia este frumoasa pentru altii cantareata adele happy
fiecare vede frumosul privind cu proprii ochi si propria cunoastere

daca ne referim insa la frumusete la un mod general, si convinem de comun accord ca o femeie frumoasa este frumoasa asa cum toata lumea ar vedea-o astfel, atunci probabil majoritatea barbatilor frumosi nu abordeaza o femeie pe care o considera ei frumoasa pentru ca isi pun inainte o bariera -daca arata atat de bine inseamna ca este coada de barbati fata de el!
si cu aceasta limita psihologica impusa, femeile frumoase raman abordate de catre barbati mediocri.
desi in realitate nu cred ca treaba sta cam asa, am mers doar pe scenariul impus de tine!

sau vorba lui spike " ma combin cu urate ca sa-mi tina de urat"winking

| Lidia09 explică (pentru Simpatic):

Dar cum crezi că stă treaba. Poți să-mi spui? Căci sunt cu adevărat curioasă

| Simpatic a răspuns (pentru Lidia09):

Nu as putea enunta adevarate postulate referitor la frumusetea unei femei pentru ca nu am cum, pentru ca si eu ca si majoritatea vedem frumosul intr-un anume fel si il trecem prin-un anume filtru
eu vad femeile frumoase si le ador doar pe cele naturale, evident ingrijite, vopsite etc
altii vad ca fiind frumoase pe acele fete si femei tunate, acelea care sunt operate excesiv etc
deci iata cum 2 tipuri de barbati pot vedea ca fiind frumoase 2 tipuri de femei : unele naturale, altele "nenaturale"

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Că tot ai adus vorba...persoană publică mai nesuferită și nefastă in Romania ca Antonia, nu exista.
Niciodată nu mi-a dat un vibe pozitiv.
Și nu, nu te grăbi să spui că sunt invidioasa. Pur și simplu nu o suport.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Te inteleg, nu am nicio problema cu asta, cu totii avem antipatii din variate motive fata de anumite persoane publice
mie din Romania nu imi place deloc Nicole Cherry de exemplu

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca fetele frumoase sunt de multe ori si foarte proaste, de aceia se tin baietii destepti, departe de ele.

Aici nu-i vorba de nici o frica, ci de semnalele pe care o femeie frumoasa si proasta le da, cum urla dupa atentie prin felul cum se imbraca, strident si vulgar, machajul de asemenea, foarte puternic, deci nimic interesant sau atractiv, pentru un baiat destept.

| sierra1 a răspuns:

~De ce băeții se țin departe de fetele frumoase?~

te contrazici singură, nu știu dacă iți dai seama de asta

~fetelor le place să fie frumoase... ăștea mai vai de capul lor nu se tem să se apropie de ele~

| Hyperion7 a răspuns:

Chestia asta apare din lipsa de încredere în sine +faptul că trăim intr-o societate unde fiecare e pe cont propriu.

| VoidEternal a răspuns:

Sa inteleg ca tu esti in scenariul in care esti abordata de baieti pe care ii consideri sub nivelul tau?

Wow, nici nu am mai auzit-o pe asta, decat de la every girl ever...

In general lucrurile se intampla in felul urmator. Un tip obisnuit face primul pas si e respins. O data, de doua ori, de x ori. In punctul ala, omul ori abandoneaza bunul simt si incepe sa abordeze orice, poate-poate pica ceva, fiind lasat rece de orice refuz ar primi - ori pur si simplu inceteaza sa mai incerce, sau incearca doar cand simte anumite semne din partea unei potentiale partenere.

Dar problema ta nu e "De ce băeții se țin departe de fetele frumoase?" ci de ce baietii "frumosi" se tin deoparte de fetele frumoase.

Ce sa zic, poate frumusetea pe care o vezi tu in oglinda nu e aceeasi cu cea pe care o vede "vreun gentelman frumos".

Oricum, statistic vorbind sunt mai multe fete "frumoase" decat baieti "frumosi" (trecand peste aspectul subiectiv al frumusetii), fetele avand, si fiind mai inclinate sa foloseasca tot felul de ajutoare (pentru ele contand mai mult sa fie percepute ca fiind frumoase si dispuse sa depuna mai multa efort pentru asta, decat baietii). Ma refer aici la haine, machiaj si tot felul de alte minuni, whatever.

Pe cand baietii "frumosi" sunt mai putini la numar si de obicei nu duc lipsa chiar ei de pretendente, in sensul ca nu au nevoie sa abordeze.

| Robert2526 a răspuns:

Hmm interesant, doar ca duci la adevar universal doar experienta ta, ceea ce este gresit, dar partial cred ca ai dreptate si iti explic si de ce. In momentul in care arati intr-un mod perceput de societate intr-un sens pozitiv, o sa ai multi admirator, dar cum in general cei frumosi pe care ii astepti tu sunt mult mai multi decat ceilalti, o sa ai parte de mai multi din categoria ceilalti si este normal sa fie asa pentru ca sunt mult mai multi)
Cam asa functioneaza lumea asta, dar nici nu cred ca e gresit. Fiecare persoana are standardele ei si abordeaza pe cine vrea. Sunt mereu abordat de tipe care chiar imi provoaca silahappy, dar nu poti controla chestii de genul.

PS: Daca vezi un baiat frumos asa cum vrei tu, abordeaza-l chiar tu, in afara de un refuz, nu poate fi nimic rau

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Dictonul dupa care am mers la inceputul anului 2024 si pe care il recomand tuturor astora care le e frica sa se bage in seama cu femei a fost "the worst she can say is no", mai pe romaneste sa te doara la banana, ca baiat trebuie sa te arunci ca boul in groapa, sa fii tu insuti si o sa mearga intotdeauna, cel cu ouale mai mari castiga intotdeauna cursa nu cel frumos.

| andrey69 a răspuns:

Pai este posibil ca eu sa te percep o piti, sau cu nasul pe sus, dc m as chinui sa te abordez daca nu suntem amandoi pe aceeasi lungime de unda?
Ce i drept ca majoritatea gresim ca punem eticheta inainte a cunoaste persoana dar te ai gandit ca poate chiar este o problema si la tine?

| Lidia09 explică (pentru andrey69):

De ce adică nu suntem pe aceeași lungime de undă? Chestia că oamenii nu mai sunt interesați în a căuta ce-i mai bun se mulțunesc cu ieftinături! Si ai avut dreptate cu asta când ai spus că oamenii pun etichetă înainte de a cunoaște persoana, iar asta este o greșeală pe care o fac aproximativ majoritatea. De ce adică să fie vreo problemă în mine. Eu nu am probleme. Sunt sănătoasă. Fizic și mental. Poate că nu-s ușor de cucerit asta și e problema. Și eu nu cred că există oamenii fără imperfecțiuni sau mici neajunsuri, dar asta și ne face perfecți, nu crezi? Eu ca persoană sunt gata să iert orice neajuns sau greșeală a unei persoane poate de asta Dumnezeu mă păzește de toți infantili. Mă rog nu mă refer la cei de pe TPU ci la cei din cunoscuți meiwinking

| andrey69 a răspuns (pentru Lidia09):

Pai daca eu vad fericirea intr o plimbare in parc, pe jos cu o cafea la 3 lei de la tonomat iar tu poate vrei plimbata cu nu stiu ce masina,cafea doar pe la cele mai de fita cafenele...dc as vrea eu asta(cam asa consider eu lungimea de unda,amandoi in aceeasi directie).

Ce i mai bun la un om se afla in interiorul lui, sufletul, felul lui de a fi, nu vad cum vezi tu ieftinaturile sau celelalte persoane.
Toti suntem bogati intr-un anumit fel?

Pai daca pui intrebari aici, deduc ca asta poate fi o frustrare a ta, iar asta daca ti se intampla des si persista de ceva timp, unde crezi ca este problema?

| Lidia09 explică (pentru andrey69):

Prin ieftinături nu m-am referit la lucrurile materiale. M-am referit la domnișoarele ușuratice. Și sincer nu te judec pentru valorile tale, dincontră le apreciez, sincer, pentrucă îmi plac lucrurile simple și frumoase. Dacă iubesc o persoană merg și pe jos și beau și cafea de 3 lei, dar contează să fiu doar lângă acea persoană

| andrey69 a răspuns (pentru Lidia09):

Am inteles, hai ca am reusit sa clarificam lucrurilehappy
Multumesc.
App, din ce oras esti?

| Lidia09 explică (pentru andrey69):

Nu sunt din România

| andrey69 a răspuns (pentru Lidia09):

Ok,pai ce sa zic, spor la baieti, macar unul asa dupa cum meriti!

| Lidia09 explică (pentru andrey69):

Mulțumesc!happy

| MariaJust a răspuns:

Aoleu, Lidia. Nu mai bine ne spui ce și s-a întâmplat ca să nu generalizezi?

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Nu în toate cazurile.
Dar cred că merg pe principiul care se aplică și în parcări.
Locurile bune, sunt ocupate.
Și cele libere, sunt pentru handicapați.