| Bogdan_8059 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac am o prietena de ceva timp si petrece mai mult timp cu prietenele ei de cat cu mine; in plus daca ii zic sa mergem undeva gaseste motive sa nu mearga dar daca este vorba de prietenele ei imediat pleaca nu numai in oras la un suc si in afara lui: la padure etc.
Intrebarea este cum as putea-o atrage mai mult de mine, dar tot odata sa ramaie si cu prietenele ei adica nu vreau sa o despart de ele doar sa-mi acorde si mie mai multa atentie.

Răspuns Câştigător
| Drums a răspuns:

Uite hai sa-ti spun...de cat timp suntezi impreuna? exact? pentru ca poate interveni o obisnuinta.raspundemi la aceasta intrebare si eu te sfatuiesc mai incolo ok? ast raspunsul tauhappy pup

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă aveţi mai puţin de 6 luni împreună, las-o şi gata.
La început de relaţie există un principiu simplu: N-ai timp? = N-ai relaţie!
Caută una care să fie serioasă. Ai dat doar peste o altă superficială, nu-i stres.
Mie mi-a luat 4 ani să dau peste o fată serioasă, după un lung şir de superficiale.
Nu încerca s-o schimbi că oricum nu poţi şi chiar dacă ar începe să petreacă mai mult timp cu tine, ar fi falsă.
Las-o şi gata!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E genul libertin, si cred ca inca nu se simte atasata de tine...asta e logica, mai ales ca abia va petreceti timpul impreuna!

Trebuie sa ai o discutie serioasa cu ea si sa-i explici ce te deranjeaza!happy

| Puf a răspuns:

Poate nu e pregatita de o relatie serioasa, adica sa stea mult timp cu tine. Eu sunt in aceeasi situatie, trebuie sa ai rabdare cu ea, poate ii place sa fie mai libera, stai linistit cu timpul va ajunge sa te iubeasca si iti va acorda mai mult timp si mai multa atentie. Daca chiar o iubesti vorbeste cu ea si iti va explica situatia deoarece doar ea stie ce e in sufletul ei. Bafta

| kanajambe a răspuns:

Trebuie sa aiba niste motive sa te evite, sincer nu vreau sa iti distrug visele dar eu fac asa unui baiat care nu imi mai prezinta niciun interes.
Incearca sa te apropii si de prietenele ei, ia id uneia dintre ele si incearca sa mergi cu prietena ta si prietenele ei la un suc happy

| Miu_6243 a răspuns:

Poate ca ii place sa fie mai libera.Genu asta de fata sunt si eu.Nu prea imi place sa petrec timpul cu prietenul meu chiar daca tin la el.Incearca sa vorbesti cu ea, sai spui ca te deranjeaza intr-un fel ca pe tine te cam neglijeaza. Poate se simte mai bine in compania prietenelor decat in compania unui baiat. Vorbeste cu ea. E cel mai bine.Bafta

| NarcisSistul a răspuns:

Daca se duce in crang ( si fara tine ) e clar tongue

| → alle♡ a răspuns:

Buna, vb cu ea si explica-i ca intr-o relatie nu merge asa. trebuie sa iti acorde si tie timpul necesar, si spune-i ca nu iti doresti sa o desparti de prietenele ei dar ai nevoie si tu sa stai cu eawinking. Intr-o relatie ii nevoie de 2 nu de 1 sg! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa-ti spune tie? Ca se duce asa neinteresat cu prietenele si, culmea, uita de singura relatie a ei? Mai, imi place cum gindesti dar mai ales imi place si ce vrei sa faci pina la urma.Inteligenta miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Artrebui sa petreci timp si u cu prietenele ei astfel ea ar petrece mai mult timp si cu tine iar asa ati iesi in parc pe undeva.