Întrebare recomandată | Jojo2000 a întrebat:

Parintii mei doresc sa mearga in concediu dar eu nu vreau sa merg cu ei, ci as prefera sa merg sa stau in alt oras pentru a petrece timp cu prietenul meu care pleaca in Anglia in scurt timp. Ce as putea face ca sa-i conving pe ai mei sa nu ma ia cu ei in concediu?
Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| kissyou a răspuns:

Ai putea sa le explici siruatia, asta daca sunt genul de de oameni intelegatori. Sau ai putea sa le spui ca nu vrei sa mergi ca nu ai dispozitia potrivita pentru a merge in vacanta si ca nnu iti face placere. Ar trebui sa functioneze. Succes:*

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Visezi la cai verzi pe pereti? Ce vrei sa faci cu prietenul tau, poate un copil? Poate parintii tai au toate motivele din lume ca sa nu te lase singura, asa ca nu ai cum sa-i convingi sa nu te ia cu ei, sa fii bine supravegheata.
Sau ai peste 18 ani si poti decide singura ce faci (cu trupul tau, sic!). Vai, asta o sunat a motivatie pentru avort, ce urat. sad

| Wøodenpints a răspuns:

Sunteți cumva gemeni siamezi și nu puteți fi despărțiți decât cu drujba? Că altfel nu există o explicație pentru "problema ta".
Un "nu merg, am altceva mai interesant de făcut" ar trebui să rezolve totul.

| mixxjim a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimci mai simplu, faci o recalamatie la protectia copilului sau la politie si-ai sa vezi ce repede se rezolva, ori prietenul tau isi aduce aminte ca trebuie sa plece de urgenta in Engleteria ori parintii te vor trece in meniu si o sa fi luata la pachet. Ce mare smecherie sa le spui :
-Ba astia care va dati mari si tari ca-mi sunteti parinti, ba nesimtitilor care mi-ati dat viata si v-ati spetit sa ma cresteti pana acum, nu va e ba rusine ca nu mi-ati dat educatia corespunzatoare? ia mai vedeti-va de treaba si chemati-mi gagicul ca vreau sa trag un chiolhan de zile mari in cinstea plecarii lui, sa nu va prind pe-acas' ca va rup in bataie!

| deeah2elen a răspuns:

Ori le spui adevarul si ce ai vrea sa faci, ori te prefaci bolnava.