| Adrian1990 a întrebat:

Salut prieteni! Vin cu următoarea situație :

Am făcut sex protejat cu prietena mea cum o făceam de obicei. De data asta după terminarea partidei am ejaculat in prezervativ in timp ce penisul era in vaginul ei.
Asta s-a întâmplat in a doua zi după ce ii trecuse menstruația.
Exista șanse de sarcina?
N am verificat prezervativul dar n am avut niciodată astfel de accidente.
Va rog frumos sa-mi răspundeți, sunt disperat

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intro situatie ca si cea adusa in discutie, se poate considera ca formarea sarcinii este aproape imposibila din 2 motive :
-- cea de a 2-a zi de dupa terminarea menstruatiei, care de obicei poate fi a 5-a sau a 6-a zi a ciclului menstrual, in peste 95% din cazuri este situata in PERIOADA INFERTILITATII RELATIVE a ciclului menstrual, in care posibilitatea de formare a sarcinii este de cel mult 3-5% si asta in cazul in care sperma este ejaculata in vagin,
-- folosirea unui prezervativ care are marimea potrivita si este CORECT montata pe penis, ofera barbatului posibilitatea ca de fiecare data sa poata sa ejaculeze sperma in prezervativ inainte de a se fi terminat actul sexual, si cu toate acestea sa fie exclusa posibilitatea de a se forma o sarcina in proportie de peste 99%. In concluzie se poate aprecia fara nicio teama de a gresi, ca atat teoretic cat si practic formarea sarcinii in cazul si situatia prezentata este cu totul IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Daca te-ai retras imediat dupa ce ai ejaculat si ai verificat dupa prezervativul si a fost ok. nu e nicio problema. Si eu am incercat asta cu fosta si nu a ramas.

Răspuns utilizator avertizat
| Spartacus12345 a răspuns:

Pai rolul prezervativului e sa "interzica" spermatozoizilor sa interactioneze cu ovulele. Daca ai ejaculat in prezervativ care sa zicem ca nu era rupt si penisul era aflat in vagin nu e nici o problema. Toti barbatii ejaculeaza in vagin asa ca nu mai fi speriat

| Marbella188 a răspuns:

In mod normal prezervativul nu se rupe asa usor, daca e unul de calitate. Si daca s-ar rupe ar trebui sa simti Intr-o oarecare masura, te-ar pisca puţin si ai simti, sau ai vedea poate cand mai iesi si tu din vagaunalaughing daca are un ciclu regulat okee, nu ar trebui sa ramana pentru ca pana la ovulatie mai are ceva, altădată verificaţi prezervativele, nu e mare lucru!?

| Adrian1990 explică (pentru Marbella188):

Durex extra safe am folosit

| Marbella188 a răspuns (pentru Adrian1990):

Dar orice ai folosit exista sansa sa se rupa daca freaca si nu e uda destul.

| Adrian1990 explică (pentru Marbella188):

A fost excitată, n a fost pe "uscat" ca sa zic așa

| Marbella188 a răspuns (pentru Adrian1990):

Atunci stati linistiti, si pe viitor verificati-l