| anonim_4396 a întrebat:

Sunt băiat si am 1.63 m înălțime. Părinții mei nu au fost foarte înalți. Mă puteți ajuta cu niste sfaturi pentru a ma putea înalta?
Funda!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca ai 15 ani, iar in cazul asta mai ai un ultim tren de peirdut, apuca-te rapid ed un sport: inot, baschet, volei....si vei mai creste chiar si 10 cm in urmatorii 3-4 ani, dar numai daca faci un sport!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai pana in 15 ani, nu iti face probleme, pana la 18 ani ai posibilitatea sa mai cresti in inaltime.

| SG1995 a răspuns:

Inaltimea e ereditara nu poate fi.modificata, dar vestea buna e ca daca avut o ruda direct legata de tine, care sa fie inalta : gen bunicul atunci ai si tu sanse sa mai cresti, in plus pana la 20 de ani corpul tau inca se dezvolta.

| Necunoscut112 a răspuns:

Fă baschet sau inot. Dar la, modul serios.

Răspuns utilizator avertizat