| Stralis a întrebat:

Anul trecut clasa mea de la scoala s-a spart adica neam reunit cu alta. Bun dupa vreo o luna toti ne cam cunosteam iar eu am inceput sa imi placa de o fata. Nu stiu la inceput ne intelegeam de minune iar dupacea nu stiu ce s-a intamplat dar nu ma saluta nu vorbea. Am inceput printr-o vorbire afara si am ramas singuri. Iam spus ca o iubesc si ea tot a tacut. Dupa vreo saptamana am inceput sa vorbin ca la inceput si nu stiu dar se tot aproprie de mine. Si as dori sa fim si intr-o relatie dar (sunt timis totusi) nu sti ucum sa ii spun.Acum ne jucam impreuna o fac sa rada stam timp impreuna. Eu tot astept sa ramanem singuri si sa o intreb dar am emotiile ale stiti voi prima oara. Cel mai bun raspuns are cea mai mare FUNDA!

Răspuns Câştigător
| дфтф a răspuns:

In primul rand dragostea e cel mai frumos sentiment este si normal ca prima dragoste cum esti tu cu colega ta sa fie mai speciala.Telul tau dupa cum am citit este sa ramaneti singuri si s-o intrebi despre sentimentele ei fata de tine? daca este asa atunci trebuie sa stii cum s-o abordezi ca sa n-o sperii, sa fii prietenos si sa-i oferi prietenia mai mult decat colegi de clasa iar cu timpul si cu voia Domnului o sa-ti implinesti dorinta asta de a fi cu persoana pe care o iubesti si tii la ea, este si normal ca reactia ei sa fie asa de timida, se si asteapta ca baiatul sa fie mai indraznethappyMult noroc!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cum ai deschis gura ai spus o prostie. Stii ce inseamna "a iubi"?

| RobertLuci a răspuns:

Si la mine e la fel in afara ca nu suntem in aceeasi scoala si noi doi ne intalnim in vacanta numai duminica si nu o pot prinde singura si cand o prind singura ma ia un fior si am fluturi in burta si mi-e frica ca dupa ce ii spun sa nu mai vorbeasca cu mine! nici eunu stiu ce sa fac