| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani jumate si inca mai sunt timid cu fetele(de ex ieri am fost la un chef si am fost baut si atunci nu am mai fost timid)ce sa fac, cum sa procedez o sa am vreodata o prietena daca sunt timid?Parerile voastre va apartin...

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Normal că părerile ne aparțin, tu doar cântărești valoarea lor și iei ce este mai bun pentru tine.
Ești în formare, trebuie în continuare să socializezi și lasă alcoolul că te poate duce și la pierzanie.
Pa, pa.

| 000Diddy000 a răspuns:

Nu mi se pare o problema multi baieti sunt timizi si au prietene nu e un impediment sunt si fete care le plac mai mult baietii ca tine, timizi, la locul lor, care sa nu se gandeasca numai la prostii, droguri si chestii din astea (ma rog, asa in general, nu stiu cum esti tu acum) cand o sa-ti dai seama ca iubesti o fata nu te mai ascunde, calca-ti pe inima si spune-i ca o iubesti, dezvaluie-ti sentimentele fata de ea, poti fi timid, dar nu in asa fel incat sa pierzi o fata la care chiar tii doar pentru ca ii poti spune ceea ce simti vei avea prietene o multime, nu iti face griji, daca ele te iubesc vor face ele poate primul pas si atunci va fi mai usor

| Theodore9 a răspuns:

Da o sa ai numa lasa timiditatea ok pa

| Bogdan008 a răspuns:

Exercitii pentru timiditate :
1) Du-te in oras aseaza-te pe banca si uitate la lumea care trece pe langa tine, uita-te in ochii lor fara sa iti misti privirea, lasa-i pe ei sa isi lase privirea in jos! Nu conteaza la cine te uiti!
2) Incearca sa fii nesimtit cu toate fetele cu, care intri in contact (vizual).