| xD3nnysX a întrebat:

Am 17 ani jumate si mi-am inceput viata sexuala de 1 luna si problema e ca ejaculez inainte sa penetrez :l
SUnt mult pr excitat simt ca fierbe sangele in mine ce sa fac? sad
As dori sfaturi in special de la persoane care au suferit de asa ceva:l
Funda. sad

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

Subscriu cu sfatul celui de mai sus, poti sa intrebi un psiholog. Fara nicio rusine.

Este mai mult o problema legata de psihic si impulsurile pe care le trimite creierul, decat de vreo cauza fizica. Tuturor barbatilor ni s-a intamplat cel putin odata asta, stai linistit ca nu esti singurul.

Trebuie sa inveti sa controlezi reactiile corpului tau. Cel mai bine o poti face atunci cand te masturbezi. Sa nu mai faci asta in fuga, ca si cum te-ar prinde cineva. In cele mai multe cazuri de la asta incep problemele de ejaculare precoce.

Cand ai chef sa te masturbezi incearca sa o faci fara alti stimuli, adica fara filme porno sau reviste. Fii mereu atent la reactiile propriului corp si invata sa recunosti momentul in care "iti dai drumul" si senzatiile care apar inainte de acel moment. O metoda foarte buna de control a senzatiei de "fierbere a sangelui" este controlul respiratiei. Impune-ti sa respiri rar in timpul activitatii sexuale. Prin asta iti vei relaxa corpul si iti vei incetini bataile inimii. Daca iti poti face sangele sa nu mai "fiarba" in vene, vei putea controla si reactiile penisului.

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ce ar fi sa incerci si al doilea numar.
Si al treilea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mare grija la ce au sa-ti scrie astia pe site, parerea mea ar fi s amergi la un psiholog

| kandaraki a răspuns:

Tu prea mult te gandesti la actul in sine, probabil in acel timp, te gandesti - sa tin mai mult, sa nu imi dau drumul, esti nervos/stresat. sexul se face din placere, si dureaza cat dureaza, preludiul+sex - deja depinde de cuplu. nu fii stresat, bucura-te de moment, succes

| anonim_4396 a răspuns (pentru kandaraki):

thumbs up

| xD3nnysX explică:

Mai astept raspunsuri